Rezultate te kerkimit per termin: +Nikolla +Gruevski

Total: 2575
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.782Z

Maqedoni, Nikolla Gruevski jep dorëheqjen zyrtare

Rajon dhe Botë Ende asnjë emër për pasuesin e ish-kryeministrit, por thuhet se ai do të rikandidojë Kryeministri në largim i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, i dorëzoi dje dorëheqjen kryetarit të Parlamentit të vendit, për t’i lënë kështu hapësirë formimit të një qeverie tekn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.114Z

Takohen Menduh Thaçi e Nikolla Gruevski

Menduh Thaçi ka takuar para pak çastes kryeministrin Nikolla Gruevski në Shkup. Siç mëson portali TetovaSot nga burime të sigurta brenda PDSH-së, kryetari i kesaj partie z.Menduh Thaçi sapo ka përfunduar një takim me kryeministrin Nikolla Gru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.155Z

PROFIL/ Kush është Nikolla Gruevski?

Nga Tim Judah, The Economist Maqedonasit e duan ose e urrejnë atë. Për kundërshtarët e tij, Nikolla Gruevski, i konfirmuar për një mandat të tretë më 28 korrik, është i korruptuar, populist, një makiavelian i pashpirt dhe armik i medias së lirë.  Jo, jo, jo, thonë mbështetësit e t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.951Z

Nikolla Gruevski, takon paraardhësit e tij

Kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski ka takuar të mërkurën ish-kryeministrat, Branko Cërvenkovski, Lubço Georgievski, Hari Kostov dhe Vllado Buçkovski. Takimi, i cili u mbajt me rastin e festimit të 20-vjetorit të pavarësisë së R

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.766Z

Nikolla Gruevski drejt Brukselit, në fokus integrimi

Lideri i VMRO-DPMNE dhe kryeministri Nikolla Gruevski, nesër do të udhëtojë për vizitë të pa paralajmëruar në Bruksel për takim me krerët më të lartë të BE-së. Burimet qeveritare theksojnë se Gruevski do të inf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.738Z

Maqedoni, Nikolla Gruevski përfshihet në një skandal korrupsioni

SHKUP - Pak ditë e ndajnë Maqedoninë nga zgjedhjet parlamentare dhe balotazhi presidencial, por kryeministri i këtij vendi Nikolla Gruevski përfshihet në një skandal korrupsioni që mund ta dëmtojë atë në këto zgjedhje. Partia opozitare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.310Z

Nikolla Gruevski kritika me tone nervozizmi ndaj NATO-s

SHKUP- Kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski në një intervistë të tij ka drejtuar kritika dhe tone nervozizmi ndaj NATO-s, lidhur me mosdhënien e ftesës për anëtarësim në Samitin e Çikagos. "Maqedonia në mënyrë të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama