Rezultate te kerkimit per termin: +Nikolla +Gruevski

Total: 2575
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.766Z

Nikolla Gruevski drejt Brukselit, në fokus integrimi

Lideri i VMRO-DPMNE dhe kryeministri Nikolla Gruevski, nesër do të udhëtojë për vizitë të pa paralajmëruar në Bruksel për takim me krerët më të lartë të BE-së. Burimet qeveritare theksojnë se Gruevski do të inf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.738Z

Maqedoni, Nikolla Gruevski përfshihet në një skandal korrupsioni

SHKUP - Pak ditë e ndajnë Maqedoninë nga zgjedhjet parlamentare dhe balotazhi presidencial, por kryeministri i këtij vendi Nikolla Gruevski përfshihet në një skandal korrupsioni që mund ta dëmtojë atë në këto zgjedhje. Partia opozitare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.310Z

Nikolla Gruevski kritika me tone nervozizmi ndaj NATO-s

SHKUP- Kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski në një intervistë të tij ka drejtuar kritika dhe tone nervozizmi ndaj NATO-s, lidhur me mosdhënien e ftesës për anëtarësim në Samitin e Çikagos. "Maqedonia në mënyrë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.651Z

Nikolla Gruevski jep dorëheqje

Kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski mësohet se ka dhënë dorëheqje nga posti i kryetarit të qeverisë së Maqedonisë. Ky vendim është marrë pas një fjalimi të tij pak minuta më herët ndërsa është arri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.134Z

Maqedoni: Nikolla Gruevski fillon bisedimet me partitë shqiptare për formimin e qeverisë

Nikolla Gruevski, kryetar i partisë VMRO-DPMNE e cila i fitoi zgjedhjet e parakohëshme parlamentare të 1 qershorit, e mori sot mandatin për formimin e qeverisë së re. Menjëherë më pas, zoti Gruevski i filloi bisedimet me drejtuesit e dy partive shqiptare, Menduh Thaçi dhe Ali Ahmeti,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.089Z

Reagon Nikolla Gruevski

brbrPas publikimit te bombes se shtate ku degjohen biseda mes ministrave te koalicionit qeveritar ne Maqedoni ku hidhen dyshime dhe per manipulimin e zgjedhjeve ka ardhur reagimi i kryeministrit Gruevski Duke folur per akuzat e ngritura nga lideri i opozites Zoran Zaev Gruevski tha se rezultatin e s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.154Z

Kush pagoi që Nikolla Gruevski të shkojë në Bruksel?

Thuajse të gjithë mediumet publikuan informatë jo të saktë se kryeministri Nikolla Gruevski më 19 dhe 20 mars ka qenë në Bruksel. Njëjtë ishte edhe me „Metën”. Fotografitë nga qëndrimi u publikuan dhe u morën nga faqja

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama