Rezultate te kerkimit per termin: +Nishani +Diskutuam

Total: 89
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.105Z

Presidenti Nishani mikpret Mbretin e Jordanisë, Abdullah II

12 maj 2015 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani i uroi sot mirëseardhjen në Shqipëri Mbretit të Mbretërisë Hashemite të Jordanisë, Abdullah II, i cili po zhvillon vizitën e tij të parë shtetërore në vendin tonë me ftesë të Kreut të Shtetit shqiptar. Pas ceremonisë s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.616Z

Ministri i Drejtësisë, Bujar Nishani, inspekton Agjencinë e Pronave Nishani: Do rrisim fondin e kompensimit për pronarët

Ministri i Drejtësisë, Bujar Nishani, deklaroi dje se fondi i kompensimit për pronarët që preken nga legalizimet do të rritet më tej, deri në fundit të vitit. Nishani tha se deri tani janë 1.5 miliardë lekë në dispozicion të 350 subjekteve, që kanë 2065 pronarë përfitues. "Kjo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.342Z

Gjykata e Lartë, Nishani konsultohet me partitë. Ruçi e Paloka: Nuk diskutuam për emra

TIRANE- Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, në vijim të procedurave për përzgjedhjen e kandidatëve për anëtarë të Gjykatës së Lartë, po zhvillon sot takime të ndara konsultative me përfaqësues të partive parlamentare. Ashtu siç ishte parashikuar në axhendën e publikuar nga Pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.409Z

Nishani pret Thaçin: Shqipëria do të vazhdojë të mbështesë fuqimisht Kosovën

 Edhe Presidenti, Bujar Nishani priti në një takim kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçi. Gjatë takimit, kreu i shtetit vlerësoi karakterin strategjik të marrëdhënieve të Shqipërisë me Kosovën, të cilat, sipas tij synojnë të shndërrohen në marrëdhënie model në rajon, në përpu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.623Z

Nishani: Tahiri duhej hetuar në 2016, Habilajt trafikantë të dorës së dytë

Në cilësinë e ish-Presidentit të Republikës, Bujar Nishani deklaron se kishte marrë informacione për trafikun e drogës që në vitin 2016. Sipas tij në këtë kohë duhej të hetohej edhe ish Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri. Në emisionin Të Paekspozuarit, Nishani tha se kishte dhën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.026Z

Nishani, Barroso: Mos kurseni asgjë për reformat

Sinjale pozitive por dhe apel për konsumim të të gjitha energjive për statusin kandidat vijnë nga Brukseli. Presidenti i Komisionit Evropian, Jose Manuel Barroso, është shprehur besimplotë se Shqipëria dhe shqiptarët do ta përmbyllin mes sukse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.625Z

Nishani: Habilajt trafikantë të dorës së dytë, çfarë bëra pas denoncimit të Zaganit

TRANE- I ftuar në emisionin Të Paekspozuarit të gazetarit Ylli Rakipi ne News24 ish presidenti i Republikës Bujar Nishani tha se Habilajt janë trafikantë të dorës së dytë. Ai tha se kur ka marrë informacione për trafikimin e drogës ka mbledhur Këshillin e Sigurisë Kombëtare.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama