Rezultate te kerkimit per termin: +Njerzimi

Meta: total 48 / total_found 48 / time 0.000 / keyword[0] njerzimi / docs[0] 48 / hits[0] 54 /
No Pic available
  • 2008-11-01

Kundr etiks ateiste t nj morali pa Zot

Ve i bajm Bajram e Pashk, Po Shqipnin e kena bashk ... Arshi PIPA Bota dhe shoqria shqiptare prgjat prvojs s saj historike ka njohur kontradikta e konflikte t ndryshme mesvedi, t natyrave t ndryshme, prgjithsisht t kaprcyeshme e t pajtueshme si ather kur ajo ka qen e paorganizuar n njsi t veta

No Pic available
  • 2008-11-01

Parat e pista dhe qeveria

Parat e pista dhe pastrimi i parave t zeza,jan pjes e krimit t organizuar, me t cilat njerzimi u prball n fillimet e rrugs s shekullit t 21. Pasqyra e parave t pista sht komjuterizimin, ndrsa babai i tyre sht globalizmi. Ky lloj kriminaliteti po krcnon seriozisht sistemin politik dhe ekonomik t t

No Pic available
  • 2008-11-01

Globalizmi dhe siguria ndrkombtare

N prcaktimin konceptual t Globalizmin ekzistojn ide dhe interpretime t ndryshme. Prandaj vitet e fundit,Globalizmi sht nj tem q diskutohet e trajtohet shum. N vitet 90 ,me prhapjen e shpejt t teknologjis s komunikimit dhe zhvillimit t shkencave , n aspektin e qarkullimit dhe lvizjes s lir e t shpej

No Pic available
  • 2008-11-01

Topi n selin e OKB-s

Presidenti i Republiks, Bamir Topi, i shoqruar nga Zonja e Par, Teuta Topi dhe nj delegacion zyrtar, do t niset nesr pr n Shtetet e Bashkuara t Ameriks, ku do t marr pjes n debatin e prgjithshm t sesionit t 63-t t Asambles s Prgjithshme t Organizats s Kombeve t Bashkuara. Gjat ksaj seance, Topi

No Pic available
  • 2008-10-30

Zbignjev Berzhinski komenton për politikën e jashtme amerikane

Ish këshilltari i presidentit demokrat, Xhimi Karter, zoti Zbignjev Berzhinski, thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të tërhiqen nga Iraku, sepse vetëm atëhere, thotë ai, do të mësohet nëse ndërhyrja dhe prania disa vjeçare e Shteteve të Bashkuara në atë vend ka qënë e sukseshme

No Pic available
  • 2008-10-17

Xhejms Hensën, ekspert i Nasës për klimën dhe ngrohjen globale

Dy dekada pasi u foli ligjvënësve mbi rreziqet e efektit serë dhe ngrohjes globale, një shkencëtar i njohur i klimës po e përsërit mesazhin e tij me një urgjencë edhe më të madhe. Drejtori i Institutit Goddard të Nasës, Xhejms Hensën e përsëriti thirrjen e tij në Klubin Kombëtar t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama