Rezultate te kerkimit per termin: +Njerzit

Total: 1440
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.821Z

Ambasadorja gjermane: Policia s'ka të drejtë t'i ndalojë njerzit të lëvizin lirshëm

Ambasadorja Gjermane në Kosovë, Angelika Viets, në një diskutim të hapur të organizuar nga Grupi për Studime Juridike e Politike, ka porositur shtetasit kosovarë të jenë më duruar dhe mos të migrojnë pasi kjo në afatgjatë do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.375Z

Agresiviteti: Biokimia tek kafsht dhe njerzit

Teknika eksperimentale jane perdorur per te riprodhuar modele te agresivitetit tek kafshet. Eshte gjetur ulja e nivelit te serotonines ne tru te urithit dhe te kafshet e tjera te bera agresive nga izolimi. Perdorimi i triptofanit ul ose shmang dhunen. Studime te tjera tregojne jo vetem nje ulje te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.323Z

Njerzit m t pasur n bot

Revista Amerikane FORBES ka publikuar njerezit me te pasur ne bote, ku ashtu si vitin qe kaloi ne radhe te pare eshte bosi i microsoftit Bill Gates me 50 miljarde $.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.510Z

Kriza,njerzit mbajne parate ne shtepi

Te trembur nga kriza e cila ka perfshire edhe vendin tone ne disa sektore, njerezit kane filluar qe ti ruajne parate jashte bankave. Paraja ne qarkullim jashte sistemit bankar ne Shqiperi, arriti ne rreth 200 miliarde leke, ne fund te vitit qe shkoi, dhe ky fenomen vazhdon edhe kete fillim viti. Ky

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.887Z

Shtohen njerzit e varur nga alkooli

Mbi 3 mijë persona, mes tyre meshkuj dhe femra, jane detyruar te trokasin ne deren e pavionit të Toksikologjise ne Tirane, për shkak të problemeve të medha shendetesore si pasojë e konsumit për një kohë të gjatë të pijeve alkoolike. Mjeku Zihni Sulaj tregon se droga vret po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.241Z

Alarm pr bomb, policia evakuon njerzit

Një telefonate anonime ka alarmuar policinë e Tiranës për vendosje bombe në një ndërtesë në zonën e ish-Frigoriferit. Sipas informacioneve të fundit policia ka mbërritur në vendngjarje dhe ka evakuuar të gjithë personat që gjendeshin brenda ndërtesës, që i përket telev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.258Z

Studimi për fotot selfie, londinezët dalin si të mjerë, në Bangkok njerëzit të qeshur

Londinezët dalin si të mjerë, ekstremisht të trishtuar në fotot e tyre selfie ndërsa njerëzit nga Sao Paulo në Brazil dhe nga Bangkoku, janë njerëzit më të qeshur në fotot selfie. Këto janë rezultatet e publikuara pas një vëzhgimi të bërë nga një grup studiuesish. Për ekspozit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama