Rezultate te kerkimit per termin: +Njesitit

Total: 32
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.829Z

Vdes ish-paramilitari serb Slobodan Mediç

 Në aksidentin që ka ndodhur dje rreth orës 17 në rrugën Sremska Mitrovica – Veliki Radinci, ka vdekur ish komandati paramilitari i njesitit “Scorpions”, Slobodan Mediç bashkë me gruan dhe djalin e tij 17 vjeçar, njoftojnë media

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.490Z

Refuzon t'i ndaloje kontrollit policor

Nje banor serb ne Ranilluge refuzoi t'i ndaloje njesitit patrullues ne nje pike kontrolli ne udhekryqin e rruges se fshatit. Serbi minoritar ndodhej ne nje traktor, por u largua nga vendi i kontrollit. Njesiti patrullues e ndoqi, por i dyshuari ushtroi dhune ndaj tyre. Pas disa minutash, incidenti p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.569Z

Kosove EULEX-i heton pjesetare te personelit te tij

Misioni i Bashkimit Evropian per policine dhe drejtesine ne Kosove beri te ditur se ka pezulluar nga puna nje punonjes nderkombetar te ketij misioni ndersa disa te tjere jane transferuar perkohesisht ne detyra te tjera brenda misionit per shkaqe sigurie. Ne nje njoftim te shkurter te ketij misioni t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.779Z

Shkup, nderron jete nje nga policet e plagosur

Ka nderruar jete nje nga policet e plagosur sot ne Shkup, kur nje grup personash gjate paradites hapen zjarr ndaj patrulles policore te njesitit “Alfa”. Lajmin e bejne te ditur mediat maqedonase, sipas te cilave ne atentat dy police te tjere mbeten te plagosur, te cilet aktual

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.573Z

Permbytjet autoritet shqiptare i kerkojne ndihme FSK-se

Ministri i FSK-se Fehmi Mujota ka autorizuar Komandantin e FSK-se gjenerallejtenant Sylejman Selimin qe te nxjerre Urdhrin Operacional per dislokim te njesitit te Kerkim-shpetimit te FSK-se ne veriun e Republikes se Shqiperise. Komanda e Forces Tokesore te FSK-se po merr te gjitha veprimet e nevojsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.741Z

Terrorizmi, 9 te arrestuar ne Britani

Ne nje aksion te gjere antiterrorizem, policia e Lankashirit ne Britanine e Madhe ka arrestuar nente persona. Sipas te dhenave nga ishulli, gjate aksionit jane bastisur edhe 5 shtepi ne Bernlei, ne afersi te Prestonit. Gjashte prej nente te arrestuarve jane lene ne liri me kusht, ndersa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.638Z

Forcat e Korese se Veriut qellojne ushtaret koreanojugore

Lajmi behet i ditur nga televizioni koreanojugor YTN TV i cili sqaron se te shtenat ndodhen ne Hwacheon 90 km ne verilindje te kryeqytetit te Korese se Jugut.Agjencia e lajmeve Yonhap thote se te shtenat kishin per objektiv njesitin ushtarak te Korese se Jugut.Agjencia e lajmeve Reuters citoi nje zy

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama