Rezultate te kerkimit per termin: +Njsin

Meta: total 36 / total_found 36 / time 0.000 / keyword[0] njsin / docs[0] 36 / hits[0] 61 /
No Pic available
  • 2010-07-13

Shtesat pa leje, gati legalizimi për 102 familje

Lista e qytetarëve që njoftohen për shlyerjen e detyrimeve financiare 102 familje q jan poseduese dhe kan vetdeklaruar pr qllim legalizimi shtesat pa leje q ata kan ndrtuar n objektet me leje n qytetin e Tirans duhet t paraqiten pran Agjencis s Legalizimit, Urbanizimit dhe Int

No Pic available
  • 2010-07-07

Ekonomia në binarët e rritjes

Sa m shum konsolidohet ekonomia e vendit dhe tregues t njpasnjshm t saj dshmojn dinamizmin q ka fituar, aq m mjerane dhe t pabaza ngjajn deklarimet se qeveria po rrit rrogat e pensionet me kursimet e shqiptarve apo se vendin e ka zhytur nj kriz e thell. N baz t t dhnave t fundit t publikuara t Ins

No Pic available
  • 2010-07-06

Rama, kryetari me Mendim Ndryshe nga PS

Edi Rama Mendon Ndryshe nga Partia Socialiste. Edi Rama i ka dhn Partis Socialiste shum her m tepr opozit, munges pushteti sesa pushtet, shum her m pak radikalizm se elasticitet, tepr her m shum munges prmbajtje sesa reagim dobiprurs n respekt t asaj q prfaqson. Krahasuar n vite, bilanci i tij pol

No Pic available
  • 2010-07-03

Breg Lumi, Hapet një çerdhe e re, kapaciteti 80 fëmijë

N zonn e Bregut t Lumit, n njsin bashkiake nr. 11 do t hap dyert nj erdhe pr fmijt e ksaj zone periferike. Godina do t funksionoj si nj institucion i integruar, erdhe/kopsht, dhe sht rehabilituar me nj fond prej 27.327.274 leksh nga t ardhurat e Bashkis s Tirans. Kryebashkiaku Ra

No Pic available
  • 2010-06-27

Zgjedhjet në Tiranë, Meta: LSI, me energji të reja

Fushata pr zgjedhjet e drejtuesve t rinj n degn e LSI-s n Tiran do t sjell energji t reja n funksionimin e strukturave t LSI-s. Ky sht mesazhi q dha dje kryetari i Lvizjes Socialiste pr Integrim, Ilir Meta, gjat nj takimi me strukturat e partis n njsin nr. 1 n Tiran. N kt takim j

No Pic available
  • 2010-06-26

Imami: Arti i udhëheqjes, thelbësor për ushtrinë tonë

Arsimimi i ushtarakve sht nj prparsi pr Ministrin e Mbrojtjes. Kreu i ksaj ministrie, Arben Imami, mendon se arti i udhheqjes ushtarake, menaxhimi, komandimi dhe drejtimi, veanrisht pr nj forc relativisht t armatosur t vogl si jona, jan thelbsore. Imami trhoqi vmendjen tek arsimi

No Pic available
  • 2010-06-25

Imami: Pa arsim ska ushtri të suksesshme

Ushtria shqiptare ka prparsi shtjen e dijes. Ministri i Mbrotjes, Arben Imami deklaroi se arti i udhheqjes ushtarake, menaxhimi, komandimi dhe drejtimi, veanrisht pr nj forc relativisht t armatosur t vogl si e jona, jan thelbsore. Imami trhoqi vmendjen tek arsimimi dhe kualifikimi i ushtarakve, pr t