Rezultate te kerkimit per termin: +Nju +Jork

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.109Z

Zgjedhjet paraprake në Nju Jork

Dy pretendentët presidencialë, demokratja Hillary Clinton dhe republikani Donald Trump, janë në Nju Jork për zgjedhjet e sotme paraprake në këtë shtet. Clinton dhe Trump janë favoritët për të fituar në Nju Jork dhe këto fitore pritet të jenë një nxitje e madhe për fushatat e tyre.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.646Z

Industria e modës në Nju Jork

Shumë nga stilistët më në zë në botë kanë pasur studiot e tyre në Nju Jork. Por shpesh krijimet e tyre dërgoheshin për prodhim në vende të tjera ku krahu i punës është më i lirë. Tani Nju Jorku po ofron ndihma financiare për sektorin e fasonerisë për të nxitur stilistët të h

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.936Z

Sandy pezullohet maratona ne Nju Jork

Uragani “sandy” pezullon maratonen ne Nju Jork city. Lajmi eshte njoftuar nga vete kryetari i bashkise se Nju Jorkut Majkell Blumberg. Kryebashkiaku me heret kishte deklaruar se maratona do te zhvillohej dhe se do t’ju jepte njerezve dicka te gezueshme. Por ne deklaraten e fundit a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.516Z

Eshtë mbajtur parada shqiptare ne Nju Jork (Foto)

Para pak ditesh eshte mbajtur ne Nju Jork parada shqiptare ku kane marre pjese shuem nga shqiptaret qe jetojne ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes, mes tyre edhe shume personazhe te njohur. Foto/ Beqir Sina&Albaniac

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.552Z

Festa e Pashkeve ne Nju Jork

Gjate gjithe javes ne Nju Jork eshte ndjere atmosfera e Pashkeve. Ne vitrinat e dyqaneve te Manhatenit sheh cokollata te permasave te ndryshme me temen e Pashkes veze cokollate lepurushe qingja prej cokollate...Vezet jane simboli i lindjes lepurushi po ashtu simbol i riprodhimit dhe pronaret e dyqan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.142Z

Kriminelet shqiptare lulezojne ne Nju Jork

Janes Intelligence Review Grupet kriminale shqiptare po behen te njohura ne disa pjese te Shteteve te Bashkuara posacerisht ne Nju Jork ku ata gezojne krahasime me pese familje italo-amerikane te mafias. Pavaresisht dominimit te krimeve te grupit Kosa Nostra per nje kohe te gjate ne Shtetet e Bash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.160Z

Kriminelët shqiptarë “lulëzojnë” në Nju Jork

"Jane's Intelligence Review" Grupet kriminale shqiptare po bëhen të njohura në disa pjesë të Shteteve të Bashkuara, posaçërisht në Nju Jork, ku ata gëzojnë krahasime me pesë familje italo-amerikane të mafias. Pavarësisht dominimit të krimeve të grupit Kosa Nostra për një kohë t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama