Rezultate te kerkimit per termin: +Nju +Jork

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.958Z

Serbia kërkon hetim mbi vizitën e Sejdiut në OKB

Ishte ministri i Jashtëm serb, Vuk Jeremiq, që ka deklaruar se Beogradi ka dërguar një notë proteste në Sekretariatin e OKB-së dhe ka kërkuar hetim urgjent se pse Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, ishte i pranishëm në Asamblenë e Kombeve të Bashkuara. Serbia pretendon se Presidenti S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.397Z

8 vjet pas 11 shtatorit 2001. Amerika përkujton viktimat

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barak Obama, përkujtoi përvjetorin e sulmeve të 11 shtatorit 2001, duke u zotuar se Amerika nuk do të hezitojë aspak në ndjekjen e al-Kaidës.Presidenti Obama vuri një kurorë në Pentagon gjatë ceremonisë që u zvhillua për nder të viktimave dhe famil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.877Z

Fillon gjyqi i parë civil për Guantanamon

Nju Jork - Një gjykatë në Nju Jork ka filluar procesin në ngarkim të të parit-ish të burgosur të Guantanamos që transferohet në një gjykatë civile në SHBA. Ahmed Ghailani, nga Tanzania, nuk i ka pranuar akuzat për përfshirje në sulmet me bomba në ambasadat amerikane në Afrikën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.154Z

Hyseni takon Sekretarin e Përgjithshëm të Ligës Arabe

Nju Jork - Ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Skender Hyseni, ka takuar Sekretarin e Përgjithshëm të Ligës Arabe, Amr Moussa, në një takim të përzemërt në mjediset e Organizatës së Kombeve të Bashkuara në Nju Jork. Sipas njoftimit të MPJ-së, ministri Hyseni i deklaro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.129Z

Hyseni në Këshilline Sigurimit për Mitrovicën

PRISHTINE- Ministri i Punëve të Jashtme, Skënder Hyseni, udhëton të hënën për në Nju-Jork, për të marrë pjesë në seancën e jashtëzakonshme të Këshillit të Sigurimit. “Përmes një letre drejtuar kryesuesit të radhës të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.591Z

SHBA, heshtje në nderim të viktimave të 11 shtatorit

Në Shtetet e Bashkuara është mbajtur një minutë iheshtje në nderim të viktimave të sulmeve terroriste kundër Shteteve të Bashkuara, më 11 shtator 2001. Gjatë këtyre sulmeve janë vrarë afro 3 mijë persona. Nderimi i vik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.485Z

Të shtëna jashtë Empire State Building, 2 viktima

Nga vendi i ngjarjes Dy persona janë vrarë dhe të paktën tetë të tjerë janë plagosur nga një sulm me armë jashtë ndërtesës së Empire State Building në Nju Jork. Lajmi është konfirmuar nga Reuters nga burime të policisë së Nju Jorkut. Njëri prej të vdekurve është edhe autori i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama