Rezultate te kerkimit per termin: +Nju +Jork

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.936Z

Sandy pezullohet maratona ne Nju Jork

Uragani “sandy” pezullon maratonen ne Nju Jork city. Lajmi eshte njoftuar nga vete kryetari i bashkise se Nju Jorkut Majkell Blumberg. Kryebashkiaku me heret kishte deklaruar se maratona do te zhvillohej dhe se do t’ju jepte njerezve dicka te gezueshme. Por ne deklaraten e fundit a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.516Z

Eshtë mbajtur parada shqiptare ne Nju Jork (Foto)

Para pak ditesh eshte mbajtur ne Nju Jork parada shqiptare ku kane marre pjese shuem nga shqiptaret qe jetojne ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes, mes tyre edhe shume personazhe te njohur. Foto/ Beqir Sina&Albaniac

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.552Z

Festa e Pashkeve ne Nju Jork

Gjate gjithe javes ne Nju Jork eshte ndjere atmosfera e Pashkeve. Ne vitrinat e dyqaneve te Manhatenit sheh cokollata te permasave te ndryshme me temen e Pashkes veze cokollate lepurushe qingja prej cokollate...Vezet jane simboli i lindjes lepurushi po ashtu simbol i riprodhimit dhe pronaret e dyqan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.142Z

Kriminelet shqiptare lulezojne ne Nju Jork

Janes Intelligence Review Grupet kriminale shqiptare po behen te njohura ne disa pjese te Shteteve te Bashkuara posacerisht ne Nju Jork ku ata gezojne krahasime me pese familje italo-amerikane te mafias. Pavaresisht dominimit te krimeve te grupit Kosa Nostra per nje kohe te gjate ne Shtetet e Bash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.160Z

Kriminelët shqiptarë “lulëzojnë” në Nju Jork

"Jane's Intelligence Review" Grupet kriminale shqiptare po bëhen të njohura në disa pjesë të Shteteve të Bashkuara, posaçërisht në Nju Jork, ku ata gëzojnë krahasime me pesë familje italo-amerikane të mafias. Pavarësisht dominimit të krimeve të grupit Kosa Nostra për një kohë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.485Z

Nju Jork, zgjidhet mospajtimi për muzeun 9/11

Mospajtimi, qe ndikoi në ndaljen e punëve në Muzeun 11 Shtatori në Nju Jork, është zgjidhur, në vigjile të përvjetorit të 11 të sulmeve terroriste në Qendrën Botërore të Tregtisë në Nju Jork. Guvernatorët e Nju Jorkut dhe Nju Xhersit dhe prefekti i qytetit të Nju Jorkut, këtë ma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.213Z

FOTOLAJM/ Rama takon Ciprasin në Nju Jork

Nju Jork- Kryeministri Edi Rama është takuar me homologun e tij grek, Aleksis Cipras, në Nju Jork. Cipras pritej të vizitonte Tiranën, por zgjedhjet e parakohshme në Greqi e ndryshuan axhendën e tij. Nuk ka asnjë detaj apo informacion rreth objektit të bisedës gjatë takimit të dy kryem

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama