Rezultate te kerkimit per termin: +Nju +Xhersit

Total: 332
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.979Z

Guvernatori i Nju Xhersit akuzohet për sabotazh

SHBA Guvernatori karizmatik i Nju Xhersit, Kris Kristi (Chris Christie), i përfolur edhe si një kandidat i mundshëm për president në emër të republikanëve në vitin 2016, u përfshi në një skandal ditët e fundit, kur u zbuluan disa email-e komprometuese të stafit të tij. Një këshillta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:57.863Z

Garda e Nju Xhersit dhuron jelekëantiplumb për Policinë e Shtetit

TIRANË - Garda Kombëtare e Nju Xhersit ka dhuruar pajisjen të ndryshme për Policinë e Shtetit, si jelekë antiplumb dhe helmeta. Gjithashtu, dhurata janë bërë edhe për sistemin arsimor, ku janë dhuruar libra leximi dhe matematike për klasat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:32.342Z

Oketa, takim me kreun e Gardes se Nju-Xhersit

Ministri i Mbrojtjes, Gazmend Oketa, priti dje, ne Tirane, komandantin e Gardes Kombetare te Nju-Xhersit, gjeneral major Glenn K. Rieth, i cili shoqerohej nga nje delegacion ushtarak amerikan. Ky takim u zhvillua ne kuader te planit te bashkepunimit per vitin 2009, midis Shqiperise dhe SHBA. Gjate t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.252Z

Edon Molla, ylli i basketbollit amerikan nderohet nga Nju Jork Jankis dhe Guvernatori i Nju Xhersit

Nga: Ermira Babamusta, New York Edon Molla është një figurë e shquar e basketbollit amerikan. Deri tani Edoni ka patur një karrierë mjaft të suksesshme në sportin e basketbollit. Ka fituar dy kampionate në shtetin e New Jersey, dy tituj për Turne të Kampionëve dhe dy kampionate ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.423Z

Guvernatori i Nju Xhersit nuk i bashkohet gares presidenciale te 2012

Guvernatori i Nju Xhersit Kris Kristi ka njoftuar zyrtarisht se nuk do ti bashkohet gares presidenciale te vitit 2012.  Njoftimi i zotit Kristi i jep fund javes se spekulimeve nese guvernatori popullor konservator do ti bashkohej gares per emerimin e Partise Republikane. Korrespondenti i Zerit te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.379Z

Fotot e papublikuara, Nju Jorku 100 vjet më parë

Rreth një milion imazhe të Nju Jorkut janë bërë publike për herë të parë në internet. Publikimi i fotove është deklaruar zyrtarisht nga autoritetet, ndërsa janë shkëputur nga një arkiv prej 2.2 milion fotografish që i përkasin arkivës së qytetit të Nju Jorkut. Fotografitë përf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.823Z

Shba, rekuperohen 4 viktima të tjera të aksidentit ajror në Nju Jork

Katër trupa të tjerë u nxorrën nga ujërat e lumit Hudson ndërmjet Nju Jorkut dhe Nju Xhersit dhe zhytësit kërkuan për dy viktimat e tjera nga një përplasje midis një avionic të vogël dhe një helikopteri, që u mori jetën 9 personave duke përfshirë dhe 5 turistë italianë. Zyrtar�

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama