Rezultate te kerkimit per termin: +Nju +Xhersit

Total: 332
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.485Z

Nju Jork, zgjidhet mospajtimi për muzeun 9/11

Mospajtimi, qe ndikoi në ndaljen e punëve në Muzeun 11 Shtatori në Nju Jork, është zgjidhur, në vigjile të përvjetorit të 11 të sulmeve terroriste në Qendrën Botërore të Tregtisë në Nju Jork. Guvernatorët e Nju Jorkut dhe Nju Xhersit dhe prefekti i qytetit të Nju Jorkut, këtë ma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.122Z

Stuhi e re godet Nju Jorkun dhe Xhersin

Dhjetëra mijëra banorë të Nju Jorkut dhe Nju Xhersit kanë mbetur sërish pa energji elektrike pasi një stuhi dimërore ka goditur zonat që po rimëkëmbeshin pas kalimit të uraganit “Sandy”. Disa banorë u detyruan t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.276Z

Rahami akuzohet për shpërthimet në Nju Jork e Nju Xhersi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë akuzuar Ahmad Khan Rahami-n se ka vendosur bombat në Nju Jork e Nju Xhersi. 31 persona u plagosën kur një bombë shpërtheu në afërsi të zonës së Chelsea në Manhattan, ditën e shtunë. Rahami ishte akuzuar tashmë nga shteti i Nju Xhersit për tentat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.291Z

Shqiptarët në SHBA, drogë me avion nga Florida në Nju Xhersi

Prokuroria kërkon ekstradimin drejt SHBA-së të Gazmir Gjokës, i kapur në Shqipëri pak muaj më parë, i kërkuar nga FBI-ja. Gjatë operacionit kundrejt grupit kriminal që drejtohej nga tre shqiptaë, FBI bllokoi, dy avionë, 500 mijë $ dhe kokainë TIRANË- Zyra e marrëdhënieve me j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.587Z

SHBA,incident sigurie në aeroportin e Nju Xhersit

Autoritetet amerikane mbyllën përkohësisht një nga terminalet e aeroportit në Nju Xhersi. Vendimi u mor pasi një pasagjer kaloi në pjesën e sigurtë të aeroportit pa kaluar përmes procedurave të sigurisë. Policia filloi kontrollet për gjetjen e personit në fjalë, derisa fluturimet ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:41.874Z

SHBA, ngrica paralizon Nju Jorkun

Nju Jorku është goditur në një prej stuhive më të këqija në dekada, ndërsa metereologët parashikojnë që kushtet e këqija atmosferike të vazhdojnë për shumë ditë. Tre persona humbën jetën si pasoj&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.483Z

Nju Jork, zgjidhet mosmarrëveshja për muzeun 9/11

Mosmarrëveshja e cila ka ndikuar në publikimin e punimeve në Muzeun 11 Shtatori në Nju Jork, është zgjidhur, në vigjile të përvjetorit të 11 të sulmeve terroriste në Qendrën Botërore të Tregtisë në Nju Jork.  

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama