Rezultate te kerkimit per termin: +Nnkryetari

Total: 146
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.873Z

PDK:T thirret tryeza e s djathts

Partia Demokristiane kathirrje sot, q t thirret tryeza e partive t mazhorancs, me t cilat t koordinohen, qndrimet politike pr shtjen e reformave, si ajo zgjedhore, e drejtsis, si edhe ligji pr hapjen e dosjeve t sigurimit. Nnkryetari i PDK-s Vitori Avdiu, tha pr mediat se takime t tilla do t mund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.670Z

LSI: Reforma zgjedhore të nisë që nesër, jemi shumë vonë

Mazhoranca Nnkryetari Petrit Vasili nuk shikon asnj lidhje mes hetimit t zgjedhjeve dhe reforms Lvizja Socialiste pr Integrim i bri dje thirrje dy forcave t mdha politike, t ln mnjan akuzat reciproke pr korrupsion dhe t nisin pa humbur koh punn pr reformn zgjedhje. Mesazhi erdhi nga nnkryetari i LS

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.062Z

Brae akuza qeveris

Tiran (Start)- Nnkryetari i Grupit Parlamentar t Partis Socialiste Erion Brae, e ka cilsuar si pa prgjegjshmri dhe pandjeshmri t kryeministrit Berisha, mos reagimin e ktij t fundit, lidhur me tragjedin e ndodhur n Butrint. Brae tha se tragjedi t tilla nxjerrin n pah ekzistencn e nj tregu njerzor.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.566Z

Vizat, PR, Alibali: PS të kontribuojë

Republikant ftuan dje PS-n q t bashkoj kapacitetet dhe vullnetet e saj n prpjekjen e prbashkt pr vazhdimin e rrugs s mtejshme t integrimit. Nnkryetari i PR-s, Neritan Alibali, shprehu dje bindjen se “duke punuar s bashku, integrimi i Shqipris n Bashkimin Evropian do t jet m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.101Z

Shalsi: Berisha, edhe në diplomaci me letra anonime

Reagon Partia Socialiste Kuadri aspak serioz q po qarkon diplomacin shqiptare ka marr dje nj kritik me nota ironie edhe nga Partia Socialiste. Nnkryetari i Grupit Parlamentar t saj, Eduard Shalsi, deklaroi dje pr mediat se letra e zbuluar s fundmi dhe problemet e krijuara n marrdhniet e qeveris me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.252Z

Nga 1 korriku rriten pagat e vendorëve, shtesë inxhinierëve

Miratohet vendimi, rritje për të gjithë punonjësit Qeveria rrit pagat e drejtuesve t pushtetit vendor, por edhe t punonjsve t bashkive, komunave e njsive bashkiake. Vendimi sht marr dje n Kshillin e Ministrave pas nj propozimi tnga ministri i Brendshm dhe ministri i Financave. N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

Prifti: Qeveria po rrnon KESH-in q ta privatizoj lir

N nj deklarat pr mediat, nnkryetari i LSI-s dhe antari i Komisionit Parlamentar t Ekonomis, Dritan Prifti bri nj rezyme t puns s KESH-it dukethirrje pr mos vetknaqsi nga ana e drejtuesve t Koorporats. Pavarsisht situats s prmirsuar energjitike n vend zoti Prifti akuzoi qeverin se nuk po menaxhon si

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama