Rezultate te kerkimit per termin: +Numri

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.016Z

Shkon në 10 numri i viktimave, autoritetet indiane dënojnë sterilizimin e grave

Ka shkuar në 10 numri i viktimave dhe 14 gra të tjera janë në gjendje të rëndë shëndetësore pas operacioneve të sterilizimit në një qendër shëndetësore në Indi. Operacionet u kryen në kuadër të një fushate për planifikimin familjar, organizuar nga shteti Indian, por 83 gra janë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.262Z

Kush është Orjola Pampuri, numri dy i listës së Bashës në Tiranë

Orjola Pampuri është bërë sot një ndër njerëzit më të lakuar të ditës. Pasi ajo është  numri dy i listës së Partisë Demokratike në Tiranë. Pampuri është një emër që demokratët nuk e njohin. Ajo mund të cilësohet edhe si prurje e Henri Çilit, pasi është pedagoge në UET.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.539Z

Albtelekom mashtron qytetarët, lidhja e një numri fiks zgjat 2 muaj

Teknikët vonojnë pa shkak lidhjen e sinjalit, ankohen abonentët Lidhja e një numri fiks është kthyer kohët e fundit në një kaos pa fund me pritje të lodhshme e të gjata. Edhe pas kontratës së bërë në zyrat qendrore të Albtelekomit në kryeqytet, ku një klient kryen të gjitha p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.622Z

Rritet numri i shqiptarëve të zhvarrosur në Rashkë

Në Rudincë të Rashkës së Serbisë, lokacionin ku është gjetur varreza masive janë zbuluar 40 trupa të viktimave dhe pjesë tjera trupore. E Sipas raportit nga Departamenti i Mjekësisë Ligjore (DML) numri i viktimave që janë z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.920Z

Kabul, shkon në 30 numri i të vrarëve në sulmin terrorist në hotel

Zyrtarët e lartë të sigurisë në Afganistan thonë se së paku 30 vetë janë vrarë në sulmin në hotelin Intercontinental në kryeqytetin Kabul, nga militantët talebanë dhe kanë paralajmeruar se numri i të vrarëve mund të rritet. Sipas këtyre zyrtarëve, ndër të vrarët ka punëtorë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.645Z

Bie numri i migrantëve ilegalë nga Kosova në Gjermani

Përkundër dyshimeve që ishin ngritur nga shtetet federale në Gjermani, Zyra për Migrim dhe refugjatë tha sot se do të qëndrojë në parashikimin origjinal se priten afro 300 mijë azilkërkues në vitin 2015. Autoritetet e migrimit, me sel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.203Z

OKB alarm për luftën në Siri: Mizori ndaj një numri të madh civilësh

Kombet e Bashkuara dhe Kryqi i Kuq kanë apeluar për mbrojtjen e civilëve në Alepo të Sirisë, ku luftimet janë pranë fundit. Komiteti Ndërkombëtar i Kryqit të Kuq tha se njerëzit “nuk kanë asnjë vend të sigurt”. Sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki-moon, shprehu ala

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama