Rezultate te kerkimit per termin: +Numri

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.623Z

Bie numri i lexuesve për 4.8 %

Numri i lexuesve të fondit të librave prej 1.608.512 ekzemplarësh në vitin 2014 ka shënuar rënie për 4.8%. Kështu thotë raporti i sapopublikuar i Agjencisë së Statistikave të Kosovës. Më tutje, ky raport për kulturë tregon se krahasuar me vitin 2013 numri i shikuesve të Teatrit Kom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.101Z

Rritet numri i të papunëve

Numri i të papunëve në vend sa vjen dhe rritet edhe më shumë.Të dhënat më të fundit nga Instituti i Statistikave tregojnë se, gjatë 3-mujorit të fundit të 2007-ës, numri i personave të regjistruar si të papunë është rritur nga 142.161 në 142.821, duke ndikuar në nivelin e papun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:17.435Z

HIV/AIDS Rritet numri i të prekurve, ulet numri i vdekjeve

ISHP: Sivjet 87 raste të reja dhe nëntë të ndarë nga jeta, ndërsa vjet u regjistruan 11 viktima Numri i të prekurve nga Sida në vendin tonë arrin në 862 në të gjithë vendin, 87 prej të cilëve janë raste të reja, të regjistruara vetëm në vitin 2015. Referuar të dhënave zyrtare n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.656Z

Rritet numri i vetehelmimeve

Eshte fare e thjeshte te blesh fostoksine ne farmacite bujqesore te vendit edhe pse me qindra here mjeket shqiptare kane kerkuar qe ky pesticid te hiqet nga qarkullimi. Arsyeja eshte vetem nje. Studimet e fundit faktojne se numri i personave qe vetevriten permes ketij helmi mbas vitit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.419Z

Përgjysmohet numri i lindjeve, shtohen abortet

01/04/2011  Shefi i Maternitetit Besnik Brahimaj: Shkak, problemet dhe jeta ekonomike e çifteve të reja FIER- Reduktohet numri i lindjeve dhe ritet numri i aborteve në maternitetin Fier. Sipas të dhënave të deritanishme numri i aborteve shkon në 25 aborte në muaj ndërkohë që num

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.729Z

Rritet ndjeshëm numri i adoleshenteve lesbike

Share Adoleshentet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë gjithmonë e më shumë kontakte seksuale me femra. Në këtë përfundim arrin një kërkim i realizuar nga Qendra Amerikane për Rritjen e Familjeve. Ndërkohë që lidhjet seksuale mes adoleshenteve janë rritu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.089Z

Meksike, bie numri i te prekurve

Ministri meksikan i shendetesise beri te ditur se numri i personave te prekur nga gripi i derrave eshte me i ulet se sa numri i publikuar me pare nga mjeket. Qeveria e ketij vendi, sqaroi se te dhenat e fundit laboratorike treguan se numri i viktimave nga 176 eshte ulur ne 101. Nderkohe ne vend es

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama