Rezultate te kerkimit per termin: +Numri

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.419Z

Përgjysmohet numri i lindjeve, shtohen abortet

01/04/2011  Shefi i Maternitetit Besnik Brahimaj: Shkak, problemet dhe jeta ekonomike e çifteve të reja FIER- Reduktohet numri i lindjeve dhe ritet numri i aborteve në maternitetin Fier. Sipas të dhënave të deritanishme numri i aborteve shkon në 25 aborte në muaj ndërkohë që num

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.729Z

Rritet ndjeshëm numri i adoleshenteve lesbike

Share Adoleshentet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë gjithmonë e më shumë kontakte seksuale me femra. Në këtë përfundim arrin një kërkim i realizuar nga Qendra Amerikane për Rritjen e Familjeve. Ndërkohë që lidhjet seksuale mes adoleshenteve janë rritu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.089Z

Meksike, bie numri i te prekurve

Ministri meksikan i shendetesise beri te ditur se numri i personave te prekur nga gripi i derrave eshte me i ulet se sa numri i publikuar me pare nga mjeket. Qeveria e ketij vendi, sqaroi se te dhenat e fundit laboratorike treguan se numri i viktimave nga 176 eshte ulur ne 101. Nderkohe ne vend es

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.048Z

Krizë ekonomike? Ritet numri i milionerëve

Numri i milionerëve në botë është ritur me 8.3 % gjatë vitit të kaluar, ndërsa numri i super të pasurve në rajonin e Azisë dhe Oqeanit Paqësor për herë të parë kaloi atë të Evropës. Sipas raportit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.921Z

Turqi, numri i viktimave 57

Ankara, 8 mars, NOA Numri i viktimave të shkaktuara nga tërmeti në Turqi, ka arritur në 57 të vdekur. Ndërkohë që agjencitë e lajme turke deklarojnë se numri mund të jetë më i madh. Aktualisht janë regjistruar dhe 100 të plagosur. Tërmeti, që ra mëngjesin e sotëm në Turq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.575Z

Rritet numri i vizitorëve për 2.42%

Numri i vizitorëve në vitin 2014 është rritur për 2.42%, në raport me vitin 2013, kurse netëqëndrimet e vizitorëve vendorë janë rritur për 0.74%, ka bërë të ditur Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) e cila ka publikuar statistikat e hotelerisë në Kosovë për tremujorin e ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.500Z

Kenia, shkon 111 numri i viktimave

Rritet numri i viktimave te tragjedise ne Kenia ku nje zjarr perfshiu ne cistarnat e karburantit ne qytezen e Molos. Sipas te dhenave te policise, numri i viktimave ka shkuar ne 111. “Kemi numeruar 90 trupa te pajete ne vendngjarje, ndersa 20 te tjere jane transportuar ne morg&rdqu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama