Rezultate te kerkimit per termin: +Nuri

Total: 1871
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.598Z

 Edi Rama shkurorëzon kryedonatorin HaliliTirana si klub është pronë e Bashkisë. Rama “kërcënoi” donatorët se ishte gati të gjente sponsorë të rinj dhe se klubi duhet të kishte një president. Rama kërkoi që të gjithë donatorët të derdhnin kontri

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Edi Rama, shkurorëzoi Refik Halilin si kryedonator të Klubit të Futbollit Tirana, duke rikthyer formulën e vjetër, ku bashkëdrejtonin katër donatorët e 23-herë kampionëve: Refik Halili, Agron Papuli, Shefikat Ngjela e Avni Nuri (nuk ishte në takimin me R

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.623Z

Ban Ki Mun përgëzon zgjedhjet vendore

Sekretari i Përgjithshëm i Organizatës së Bashkuar nisi të premten një vizitë në Irak, gjatë së cilës përgëzoi qytetarët për zgjedhjet provinciale, të cilat sipas Ban Ki Mun do të vlejnë "për të zhvilluar edhe më tej procesin e tranzicionit, si dhe për të përforcuar pajtimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.668Z

Obama u telefonon liderëve irakian

Uashington - Presidenti amerikan Barak Obama ka zhvilluar një bisedë telefonike me liderët irakian pas zgjedhjeve të fundjavës së kaluar. Sipas një njoftimi për shtyp të shpërndarë nga Shtëpia e Bardhë, bëhet e ditur se Obama ka bashkëbiseduar me presidentin Nuri Al Maliki dhe Kryemin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.637Z

Maliki do të kundërshtojë rezultatin e zgjedhjeve

Kryeminsitri i Irakut, Nuri Al Maliki sht zotuar t kontestoj rezultatin e zgjedhjeve parlamentare, t cilat nxorn fitues ish-kryeministrin Ijad Alavi, i cili fitoi me nj eprsi t ngusht ndaj rivalit t tij, me vetm 2 deputt. Prfaqsuesit ndrkombtar i cilsuan zgjedhjet si t besueshme e t lira. Kombet e B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.169Z

Irak, zgjedhjet, al Maliki n avantazh

Kur jan numruar m shum se 90 prqind t fletve te votimit kryeministri Al Maliki ndodhet n eprsi ndaj rivalit t tij Ayad Allaui. Sipas shifrave t shprndara prej komisionit elektoral Nuri al Maliki ndodhet n avantazh prej 40 mij votash, kur ende kan mbetur vetm 10 prqind t fletve t votimit p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.839Z

Al Maliki: Mund ta vendosim vete sigurine

Kryeministri iraken Nuri al Maliki ka deklaruar se terheqja e trupave amerikane nga Iraku eshte nje sinjal qe tregon se vendi eshte i afte te garantoje rendin dhe sigurine. “Ne po hyjme ne nje faze te re, e cila do t’i jape shtyse sovranitetit te Irakut, pavaresisht atentatev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.796Z

 Trajneri, Duro apo Bencivenga te Tirana?Beçivenga sezonin që porsapërfundoi ishte ndihmës i Agustin Kolës dhe Alban Tafajt.

Tirana kërkon trajnerin Shpëtim Duro, për ta drejtuar kampionët e Shqipërisë në aventurën e tyre në Ligën e Kampioneve. Në fakt, media ka përmendur edhe emrin e italianit Mauro Bençivenga si trajner i ri. Beçivenga sezonin që porsapërfundoi ishte ndihmës i Agustin Kolës dhe Alb

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama