Rezultate te kerkimit per termin: +Nuri

Total: 1871
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.649Z

Nuri: Sipas rotacionit, eshte radha e Ngjeles

Nje nga kater donatoret e Tiranes, njekohesisht edhe zv/president i FSHF-se, Lutfi Nuri, komentoi suksesin me te fundit te bardhebluve, ekipi ku ai investon prej me shume se dy dekadave. "Ishte nje gezim i vecante. E gjitha familja e madhe e Tiranes festoi dhe me vjen mire qe ekipi yne, e mbylli kam

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.424Z

Nuri Seferi shpallet Kampion Evrope

Nuri Seferi ka mbrojtur titullin e kampionit evropian në peshat gjysmë të rëndë në versionin WBO. Boksieri profesionist shqiptar fitoi me nokaut në raundin e tretë ndaj belgut Toni Ingelrest, i pamposhtur deri të shtunën e 24 shtatorit. Ky sukses e çon në 25 numrin e fitoreve të Seferit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.368Z

“Koncerti” i statusit dhe çingijet e Nuri Beut

Përparim Halili Në filmin “Koncert në vitin ‘36”, ka një personazh plak të lig e komik, që e mbante veten për të parin e vendit e të kuvendit, prej të cilit duhej të merrej mendje e leje për gjithçka. Ai personazh quhej Nuri Beu. E kujtova këtë personazh, nisur prej ngjasimit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.853Z

Nuri Seferi, një kampion shqiptar pa nënshtetësi

Mungesa e pasaportës nuk e ndalon boksierin të shpalosë flamurin kuqezi dhe të këndojë himnin shqiptar në çdo ndeshje Nuri Seferi është shembulli tipik se si sportistët elitarë shqiptarë janë braktisur vazhdimisht nga shteti ynë edhe në kërkesat më minimale të mundshme. Në një p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.623Z

Nuri Seferi ne ring kunder Holifilld

Hipoteza Pasi ka fituar titullin e kampionit te Europes ne versionin WBO ne peshen cruiser dueli i ardhshem i Nuri Seferit mund te jete kunder nje emri te madh te boksit boteror. Me 30 dhjetor Tajsoni Shqiptar do te ngjitet ne ringun e Shkupit ne Maqedoni. Kundershtari per kete mbremje ende nuk esh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:43.304Z

Nuri Seferi fitoi titullin botëror GBU

Nuri Seferi ka shënuar fitoren e radhës në boksin profesionist për të dëshmuar edhe një herë se është një ndër shqiptarët më të suksesshëm të ringut profesionist. Me fitoren e shënuar të shtunën në mbrëmje ndaj kroatit Josip Jalushic, 30-vjecari i lindur në Gostivar të Maqedo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.794Z

Nuri Seferi premton fitore

Nuri Seferi do të zhvillojë duelin e tij të parë në tokën shqiptare, që për rastësi zhvillohet në festën e Pavarësisë. Më 28 Nëntor, “Tajsoni shqiptar” do të ndeshet me turkun Muhamed Ali Durmaz. Pas mbërritjes në Shkup, ai ka premtuar se do të fitojë, për

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama