Rezultate te kerkimit per termin: +Nuri

Total: 1871
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.368Z

“Koncerti” i statusit dhe çingijet e Nuri Beut

Përparim Halili Në filmin “Koncert në vitin ‘36”, ka një personazh plak të lig e komik, që e mbante veten për të parin e vendit e të kuvendit, prej të cilit duhej të merrej mendje e leje për gjithçka. Ai personazh quhej Nuri Beu. E kujtova këtë personazh, nisur prej ngjasimit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.853Z

Nuri Seferi, një kampion shqiptar pa nënshtetësi

Mungesa e pasaportës nuk e ndalon boksierin të shpalosë flamurin kuqezi dhe të këndojë himnin shqiptar në çdo ndeshje Nuri Seferi është shembulli tipik se si sportistët elitarë shqiptarë janë braktisur vazhdimisht nga shteti ynë edhe në kërkesat më minimale të mundshme. Në një p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.623Z

Nuri Seferi ne ring kunder Holifilld

Hipoteza Pasi ka fituar titullin e kampionit te Europes ne versionin WBO ne peshen cruiser dueli i ardhshem i Nuri Seferit mund te jete kunder nje emri te madh te boksit boteror. Me 30 dhjetor Tajsoni Shqiptar do te ngjitet ne ringun e Shkupit ne Maqedoni. Kundershtari per kete mbremje ende nuk esh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:43.304Z

Nuri Seferi fitoi titullin botëror GBU

Nuri Seferi ka shënuar fitoren e radhës në boksin profesionist për të dëshmuar edhe një herë se është një ndër shqiptarët më të suksesshëm të ringut profesionist. Me fitoren e shënuar të shtunën në mbrëmje ndaj kroatit Josip Jalushic, 30-vjecari i lindur në Gostivar të Maqedo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.794Z

Nuri Seferi premton fitore

Nuri Seferi do të zhvillojë duelin e tij të parë në tokën shqiptare, që për rastësi zhvillohet në festën e Pavarësisë. Më 28 Nëntor, “Tajsoni shqiptar” do të ndeshet me turkun Muhamed Ali Durmaz. Pas mbërritjes në Shkup, ai ka premtuar se do të fitojë, për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.745Z

Nuri Seferi: Poitikë e fëlliqur, lironi heroin Ballist Morina

Kampioni i Europës në boks, Nuri Seferi ka bërë thirrje publike për lirimin e Ismail Morinës. Jo me kërcënim, por me një thirrje publike për lirimin e Ismail Morinës i është drejtuar kryeministrit Edi Rama edhe kampioni i Europës në boks, Nuri Seferi. Statusi i plotë "Përshëndetje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.210Z

Zgjedhjet në Irak, Nuri Al Maliki në avantazh

Aleanca e kryesuar nga Kryeministri Nuri Al Maliki është në avantazh në zgjedhjet që u zhvilluan pardje në Irak. Por, megjithëse Aleanca e Shtetit Ligjor është duke kryesuar në numërimin e votave, ajo nuk do të arrijë të marrë aq vende në parlament sa për të krijuar qeverinë e vet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama