Rezultate te kerkimit per termin: +Nxitur

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.495Z

Bode Protesta e tregtareve e nxitur nga PS

Ministri i financave Ridvan Bode e ka cilesuar protesten e tregtareve te Medresese si te nxitur politikisht. Duke folur ne seancen plenare te kuvendit ministri Bode duke e cielsuar vendimin per vendosjen e kasave fiskale si te drejte theskoi se protesta eshte nxitur nga disa deputete socialiste qe p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.886Z

Jakshiç: Kallëzimi penal i nxitur nga Beogradi

Mitrovicë - Lideri serb i Mitrovicës, Marko Jakshiç, akuzon qarqe në Beograd se kanë nxitur kallëzimin penal kundër tij dhe Millan Ivanoviqit. Ndërkohë që Policia e Kosovës i hedh poshtë këto pohime. “Nga sinjalet që ne i kemi marrë, shihet se iniciativa për kallëzimet penale vjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.500Z

Bode Protesta e tregtareve e nxitur nga PS-ja

Ministri i financave Ridvan Bode e ka cilesuar protesten e tregtareve te Medresese si te nxitur politikisht. Duke folur ne seancen plenare te kuvendit ministri Bode duke e cielsuar vendimin per vendosjen e kasave fiskale si te drejte theskoi se protesta eshte nxitur nga disa deputete socialiste qe p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:12.129Z

Bino: Referendumi për plehrat, nxitur nga PS

Zv. ministri i Mjedisit, Taulant Bino TIRANË- Zëvendësministri i Mjedisit, Taulant Bino ka deklaruar sot se referendumi kundër importit të plehrave ka sfond të pastër politik. Reagimi i tij vjen ndërkohë që aleanca kundër importit është gati të dorëzojë 60 mijë firmat në Komisionin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.419Z

Pogradec, biznesi protestë për taksat, Bashkia: Ska ndryshime, të nxitur politikisht

Ndryshimi i taksave vendore për biznesin e vogël ka sjellë reagime të ashpra në qytetin e Pogradecit ku dhjetëra tregtarë kanë protestuar para Bashkisë se këtij qyteti. Duke reaguar per rritjen e taksave vendore ata kane hyre ne ambientet e ketij institucioni te revoltuar ndersa eshte dash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.417Z

Guvernatori Sejko: Politika e BSH-së ka nxitur kërkesën për kredi

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Genti Sejko ka folur për situatën monetare në Shqipëri.  Sejko pohoi se është ulur sërish norma e interesit, pasi përmes kësaj mase, banka synon ti japë një shtysë të re ekonomisë në nxitjen e konsumit dhe investimeve. Sejko tha se tregjet fina

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.867Z

Berisha: Mikrokredi pr t nxitur prodhimin

Kryeministri Sali Berisha shfrytëzoi një takim me Shoqatën e Kryetarëve të Komunave të Shqipërise për t’u bere apel atyre te punojne se bashku ne luften kunder varferise, nje fenomen, qe sic tha kryeministri Berisha, e ka harten me te zgjeruar ne keto territore. Duke laj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama