Rezultate te kerkimit per termin: +Nxitur

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.439Z

Berisha: Gjithcka per te nxitur punesimin Eva Gjura

Heqje te cdo lloj barriere te pamerituar per bizneset, zgjerimin ne maksimum te lirive te biznesit dhe iniciatives se lire, per te shfrytezuar cdo potencial qe nxit prodhimin dhe punesimin. Kjo ka qene kerkesa qe kryeministri Berisha iu ka bere dje ministrave dhe agjencive, qe varen prej tyre ne mbl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.965Z

Adriatik Llalla sulmon sërish Donald Lu: Deklaratat e tij kanë nxitur shantazhet ndaj prokurorëve

Prokuroria e Përgjithshme ka reaguar në lidhje me kërcënimin me jetë që një i pandehur i ka bërë në sallën e gjyqit një prokurori të Krujës dhe ka arsyetuar se sulmet e fundit publike (pra ato të ambasadorit Lu) ndaj organit të akuzës, janë bërë shkas që shumë persona me pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.472Z

Haxhinasto- Zannier, Raporti mundësi për të nxitur dialogun

Zëvendës Kryeministri dhe Ministri i Jashtëm Edmond Haxhinasto gjatë një takimi me Sekretarin e Përgjithshëm të OSBE-së, Lamberto Zannier theksoi gatishmërinë e Qeverisë së Shqipërisë për të përmbushur priori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.404Z

Turqia heq bllokimin ndaj rrjetit social/ SHBA ngriti një Twitter kuban për të nxitur protesta

Turqia ka vendosur të heqë bllokadën ndaj rrjetit social Twitter. Lajmin e bëri të ditur një zëdhënës i qeverisë. Vendimi vjen pasi Gjykata Kushtetuese e quajti një bllokim të tillë si të paligjshëm. Edhe presidenti Abdullah Guel pati kërkuar që ti jepet fund sa më shpejt kësaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.551Z

Obama udhëton në Montana për të nxitur reformën në shëndetësi

Belgrade Montana ishte ndalesa e dytë e Presidentit të Shteteve të Bashkuara Barack Obama në turin e tij multi-shtetëror për të nxitur reformën e kujdesit shëndetësor. Përveç seancave me pyetje-përgjigje me ligjvënësit në të gjithë vendin, atmosfera në këtë takim ishte mi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.436Z

Të gjithë sytë tek BQE/ Vendosen norma negative interesi për të nxitur kreditimin

Të gjithë po flasin për vendimet më të fundit të Bankës Qendrore Europiane. Kjo e fundit ka prezantuar një seri masash, që kanë për qëllim të stimulojnë ekonominë në eurozonë. Mes masave të prezantuara është edhe ajo e normave negative të interesit dhe dhënia e kredive të l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.851Z

Departamenti amerikan i Shtetit: Zyrtarët serbë kanë nxitur dhunën

Nga Tema Nënsekretari amerikan i Shtetit për Çështje Politike, Nicolas Burns, i ka telefonuar kryeministrit serb, Vojisllav Koshtunica dhe ministrit të Jashtëm, Vuk Jeremiç, për të protestuar zyrtarisht ndaj djegies së ambasadës amerikane. Trazirat e parmbrëmshme, djegia e a

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama