Rezultate te kerkimit per termin: +Nxitur

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.965Z

Adriatik Llalla sulmon sërish Donald Lu: Deklaratat e tij kanë nxitur shantazhet ndaj prokurorëve

Prokuroria e Përgjithshme ka reaguar në lidhje me kërcënimin me jetë që një i pandehur i ka bërë në sallën e gjyqit një prokurori të Krujës dhe ka arsyetuar se sulmet e fundit publike (pra ato të ambasadorit Lu) ndaj organit të akuzës, janë bërë shkas që shumë persona me pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.472Z

Haxhinasto- Zannier, Raporti mundësi për të nxitur dialogun

Zëvendës Kryeministri dhe Ministri i Jashtëm Edmond Haxhinasto gjatë një takimi me Sekretarin e Përgjithshëm të OSBE-së, Lamberto Zannier theksoi gatishmërinë e Qeverisë së Shqipërisë për të përmbushur priori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.404Z

Turqia heq bllokimin ndaj rrjetit social/ SHBA ngriti një Twitter kuban për të nxitur protesta

Turqia ka vendosur të heqë bllokadën ndaj rrjetit social Twitter. Lajmin e bëri të ditur një zëdhënës i qeverisë. Vendimi vjen pasi Gjykata Kushtetuese e quajti një bllokim të tillë si të paligjshëm. Edhe presidenti Abdullah Guel pati kërkuar që ti jepet fund sa më shpejt kësaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.551Z

Obama udhëton në Montana për të nxitur reformën në shëndetësi

Belgrade Montana ishte ndalesa e dytë e Presidentit të Shteteve të Bashkuara Barack Obama në turin e tij multi-shtetëror për të nxitur reformën e kujdesit shëndetësor. Përveç seancave me pyetje-përgjigje me ligjvënësit në të gjithë vendin, atmosfera në këtë takim ishte mi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.436Z

Të gjithë sytë tek BQE/ Vendosen norma negative interesi për të nxitur kreditimin

Të gjithë po flasin për vendimet më të fundit të Bankës Qendrore Europiane. Kjo e fundit ka prezantuar një seri masash, që kanë për qëllim të stimulojnë ekonominë në eurozonë. Mes masave të prezantuara është edhe ajo e normave negative të interesit dhe dhënia e kredive të l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.851Z

Departamenti amerikan i Shtetit: Zyrtarët serbë kanë nxitur dhunën

Nga Tema Nënsekretari amerikan i Shtetit për Çështje Politike, Nicolas Burns, i ka telefonuar kryeministrit serb, Vojisllav Koshtunica dhe ministrit të Jashtëm, Vuk Jeremiç, për të protestuar zyrtarisht ndaj djegies së ambasadës amerikane. Trazirat e parmbrëmshme, djegia e a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.551Z

Jashari: Grevistët janë nxitur

Nga Express më 17 qershor 2011 në ora 13:11 Drejtuesit e shoqatave të dala nga lufta e UÇK-së, i kanë akuzuar ish-bashkëluftëtarët, që gjenden tash e 26 ditë në grevë, se janë të nxitur nga dikush që të mbajnë grevën. Ndërsa asnjë nga zyrtarët qeveritar nuk ka dalë që t&#

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama