Rezultate te kerkimit per termin: +Nxitur

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:20.449Z

Ushtari i NATO-s vret gazetarin e BBC-së

Forca e NATO-s në Afganistan, tha se njëri nga ushtarët e saj, ka qëlluar për vdekje gazetarin që punonte për BBC-në. Në deklaratën e Aleancës, thuhet se "ushtari ka ngatërruar 25-vjeçarin Ahmed Omed Kpulvak me një kryengr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.342Z

Gjeorgji, policia ndërhyn për shpërndarjen e protestave

Protestuesit anti-qeveritar kanë sulmuar sot dhunshëm një veturë në lëvizje, duke nxitur kështu ndërhyrjen e policisë. Incidenti ndodhë një ditë pasi mijëra protestues opozitar dolën në rrugë duke bërë thirr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.696Z

LDK: Veprimet e serbëve, kriminale

Lidhja Demokratike e Kosovës ka shprehur shqetësimin e saj për zhvillimet në veri, duke i cilësuar si kriminale dhe të papranueshme të gjitha veprimet e bandave serbe. Sipas LDK-së, këto veprime janë nxitur nga institucionet e Serbisë dhe nga s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.141Z

Bogdanovic: Sulmindaj Miletic synonpengimin e dialogut

BEOGRAD- Ministri për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Goran Bogdanovic, vlerësoi se sulmin e sotëm të armatosur kundër deputetit në Kuvendin e Kosovës, Petar Miletic, e kanë nxitur ekstremistët, qëllim i të cilëve është frikësimi i qytetarëve dhe pengim i dialogut, me të cilin do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.453Z

Ina-Rama-Hetimet-do-te-nisin-kurdo-qe-te-kete-te-dhena-te-mjaftueshme-

Ne-Shqiperi-ku-klima-politike-eshte-ngarkuar-me-akuza-te-shumta-per-korrupsion-mes-forcave-politike-prokurorja-e-Pergjithshme-Ina-Rama-tha-sot-se-ne-cdo-rast-kur-do-te-kete-te-dhena-te-mjaftueshme-do-te-nisin-hetimet. Komentet-e-kryeprokurores-Ina-Rama-pasuan-dekaratat-e-djeshme-te-kryeministrit-Sal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.415Z

Medvedev: Rusisë i duhet ambient më i mirë i biznesit

Presidenti rus Dimitri Medvedev, thotë se Rusia ka nevojë për një mjedis më të mirë të biznesit për të ndihmuar në tërheqjen e kapitalit të huaj të nevojshëm për të nxitur modernizimin. Medvedev theksoi se investit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.489Z

Korcë, 17-vjecarja gjendet e vetëvarur, shkoi në festë pa leje

KORCË- Marrja pjesë në një festë fshehurazi, i ka kushtuar jetën një gjimnazisteje nga qyteti i Korcës. Mësohet se 17-vjecarja Made Shatro, nga fshati Sheqeras i Korcës është gjetur e vetevarur pasditen e sotme në vendin ku mbaheshin bagëtitë.Sipas hetimeve paraprake policia bën me d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama