Rezultate te kerkimit per termin: +Nxitur

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.417Z

Guvernatori Sejko: Politika e BSH-së ka nxitur kërkesën për kredi

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Genti Sejko ka folur për situatën monetare në Shqipëri.  Sejko pohoi se është ulur sërish norma e interesit, pasi përmes kësaj mase, banka synon ti japë një shtysë të re ekonomisë në nxitjen e konsumit dhe investimeve. Sejko tha se tregjet fina

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.867Z

Berisha: Mikrokredi pr t nxitur prodhimin

Kryeministri Sali Berisha shfrytëzoi një takim me Shoqatën e Kryetarëve të Komunave të Shqipërise për t’u bere apel atyre te punojne se bashku ne luften kunder varferise, nje fenomen, qe sic tha kryeministri Berisha, e ka harten me te zgjeruar ne keto territore. Duke laj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:51.352Z

Banka Qendrore Kineze ul interesin per te nxitur rritjen ekonomike

0 brbr SSSAbrASS brbrBanka e Popullit ne Kine institucioni qendror bankar ne vend ka ulur me 025 nivelin baze te interesit ne perpjekje per te nxitur rritjen ekonomikebrbr brbrNiveli i interesit arrin keshtu ne 46 Vendimi u mor pas renies drastike te vleres se aksioneve ne bursa dy ditet e fundit p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.254Z

Digjet flamuri grek në Sarandë,OMONIA: Veprime të errëta për të nxitur konflikt

Mbrëmjen e djeshme është djegur flamuri grek në një nga zyrat e organizatës OMONIA, në Sarandë. Flamuri i djegur qendronte mes flamurit shqiptar dhe atij të Bashkimit Evropian. Kreu i OMONIA-s, Leonidha Papa, ka reaguar denoncuar ngjarjen me një reagim të ashpër. “Ne nuk e dimë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.439Z

Berisha: Gjithcka per te nxitur punesimin Eva Gjura

Heqje te cdo lloj barriere te pamerituar per bizneset, zgjerimin ne maksimum te lirive te biznesit dhe iniciatives se lire, per te shfrytezuar cdo potencial qe nxit prodhimin dhe punesimin. Kjo ka qene kerkesa qe kryeministri Berisha iu ka bere dje ministrave dhe agjencive, qe varen prej tyre ne mbl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.965Z

Adriatik Llalla sulmon sërish Donald Lu: Deklaratat e tij kanë nxitur shantazhet ndaj prokurorëve

Prokuroria e Përgjithshme ka reaguar në lidhje me kërcënimin me jetë që një i pandehur i ka bërë në sallën e gjyqit një prokurori të Krujës dhe ka arsyetuar se sulmet e fundit publike (pra ato të ambasadorit Lu) ndaj organit të akuzës, janë bërë shkas që shumë persona me pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.472Z

Haxhinasto- Zannier, Raporti mundësi për të nxitur dialogun

Zëvendës Kryeministri dhe Ministri i Jashtëm Edmond Haxhinasto gjatë një takimi me Sekretarin e Përgjithshëm të OSBE-së, Lamberto Zannier theksoi gatishmërinë e Qeverisë së Shqipërisë për të përmbushur priori

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama