Rezultate te kerkimit per termin: +Obama

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.688Z

Obama viziton Izraelin

Obama viziton Izraelin E merkure 20 Mars 2013 1012 p styletext-align justify p Obama viziton IzraelinPresidenti amerikan Barak Obama mberrin sot ne Izrael Shtepia e Bardhe ben te ditur se kjo vizite ka per synim angazhimin amerikan per sigurine e shtetit hebrej Kercenimi iranian berth

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.920Z

Obama injoron Klintonin

1 Kampi i Hillari Klintonit është shumë i zemëruar me atë që e sheh si akt injorimi nga Barak Obama, i cili ka emëruar një ish-punonjëse të zonjës Klinton në një vend kyç në ekipin e tij zgjedhor. Një burim i afërt me zonjën Klinton ka thënë se një hap i këtillë i senator

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.345Z

Intervista Clinton-Obama

Intervista Clinton-Obama E hene 28 Janar 2013 1158 Obama dhe Clinton interviste per CBSPresidenti amerikan Barak Obama ka lavderuar punen e sekretares se Shtetit ne largim Hilari Klinton dhe ka vleresuar rolin qe ajo ka luajtur gjate ketyre kater vjeteve ne krye te diplomacise se Shteteve te Bas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.441Z

“Obama, përkthim i korruptuar”

 Drejtuesi i PS ’91 përshëndeti dje zgjedhjen e presidentit amerikan Barak Obama, duke komentuar deklaratat e politikanëve shqiptarë, të frymëzuar nga fenomeni dhe fjalimi Obama. Sipas Koçit, Obama u përkthye në mënyrë të korruptuar. “Kur Obama thotë: ‘...at

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.902Z

Obama Shkurtime shpenzimeve

Obama Shkurtime shpenzimeve E shtune 02 Mars 2013 1231 Obama Shkurtime shpenzimevePresidenti i Shteteve te Bashkuara Barak Obama firmosi dekretin per hyrjen ne fuqi te shkurtimeve automatike te shpenzimeve qeveritare prej 85 miliarde Dollaresh Akti i Obames erdhi pasi Kongresi dhe Shtepia e Bard

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.800Z

Obama udheton ne Jordani

Obama udheton ne Jordani E premte 22 Mars 2013 1010 Obama udheton ne JordaniPresidenti amerikan Barak Obama udheton sot per ne Jordani ne ndalesen e fundit ne ate rajon Obama dhe mbreti Abdullah pritet te diskutojne ndikimet e konfliktit sirian ne Jordani ku aktualisht jane 350 mije refugj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.701Z

Obama fillon fushaten

Presidenti Barak Obama sot fillon fushaten per rizgjedhjen e tij ne shtetin e Ohajos ku ai pritet ti dale ne mbrojtje politikave te tij ekonomike. Fjalimi qe presidenti do te mbaje ne nje shkolle te mesme ne periferi te Ohajos dhe qe shenon fillimin e udhetimeve te tij te fushates per kete vit konsi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama