Rezultate te kerkimit per termin: +Obama

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.747Z

Presidenti Obama mesazh urimi per Bajram

brbrPresidenti i Shteteve te Bashkuara te Amerikes Barack Obama ka uruar te gjithe besimtaret myslimine ne Shqiperi me ane te nje mesazhi derguar Presidentit te Republikes Bujar Nishanit Ne mesazhin e derguar ne emer te popullit amerikan Omaba i ka uruar popullit shqiptar paqe shendet dhe begati pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.466Z

Reforma financiare, Obama: Synon stabilitetin financiar

Presidenti amerikane Barak Obama u shpreh se reforma financiare do te ndihmoje ekonomine dhe konsumatoret amerikane. Duke komentuar votimin procedurial te Senatit amerikan, presidenti Obama shtoi se kjo reforme nuk synon, sic tha ai, te ndeshkoje Wall Street-in, por synon te favorizoje dhe stabilite

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.010Z

SHBA, Obama akuzon rivalët për fushatë negative

Kandidati demokrat për presidencën amerikane, Barak Obama, i ka akuzuar republikanët se po bëjnë një fushatë ndarëse dhe negative. Duke folur gjatë një tubimi në shtetin e Virginias, senatori Obama tha se kundërshtarët e tij ishin duke bërë komente të pakujdesshme dhe fyese. Ai shto

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.088Z

Fushata drejt finalizimit; Obama vazhdon të kryesojë

Uashington (Start)-Është arritur edhe në ditën e fundit të fushatës eletorale për kreun e Shtëpisë së Bardhë. Dy kandidatët, Barack Obama dhe John Mccain, kanë përqendruar vëmendjen në shtetet që duket se do të jenë vendimtare për votën ndaj tyre. Pensilvania dhe Ohajo, dy shtet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.944Z

Obama, 13 mijë ushtarë fshehurazi në Uashington

Presidenti amerikan, Barak Obama, ka dërguar "fshehurazi" në Afganistan 13 mijë ushtarë, përveç 21 mijë trupave që mendohet se do t‘i bashkohen kontingjentit amerikan në mars. Lajmi është bërë publik nga gazeta "Washington Post", që nënvizon faktin se këta trupa shtesë, për të c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:05.382Z

Presidenti amerikan Obama, uron Nishanin: Gezuar Pavaresine

Presidenti i Republikes, Bujar Nishani, mori dje nje mesazh urimi nga Presidenti i Shteteve te Bashkuara te Amerikes, Barak Obama me rastin e 100-vjetorit te Pavaresise. Ne mesazhin e perzemert, Obama, i cili sapo ka marre edhe mandatin e dyte ne krye te shtetit, shprehet se SHBA-te i bashkohen popu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.737Z

Gruaja vdes pasi i shërben Obama-s

SHBA- Një pronare restoranti e cila i shërbeu presidentit amerikan Barack Obama mëngjesin në një ndalesë të fushatës së tij vdiq pak orë më vonë.70-vjeçarja, Josephine Harris e cila ka në pronësi ‘Ann’s Place’ në Ohoi u dërgua në spital pasi u ankua për lodhje dh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama