Rezultate te kerkimit per termin: +Obama

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.330Z

Ribetohet Obama

Uashington - Presidenti amerikan, Barak Obama është ribetuar në shtëpinë e bardhë pasi gjatë citimit të fjalëve të betimit, një frazë është ripërsëritur në mënyrë jo të saktë. Zoti Obama e përsëriti tekstin solemn të betimit mbrëmë në Shtëpinë e Bardhë pasi, sipas zyrta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.589Z

Udhëtuesi Obama

Përballjes me ekonominë e brendshme, e cila është në gjendjen më të rëndë në dekadat e fundit, Presidenti i është përgjigjur duke vendosur rekord sa i përket udhëtimeve jashtë vendit. Me turneun që filloi të enjten në Azi, Obama do të ketë vizituar 20 shtete gjatë tetë udhëti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.325Z

Betohet Presidenti Obama

Barak Obama eshte Presidenti i 44-te i SHBA. Presidenti i pare me ngjyre u betua para Bibles se Abraham Linkolnit, i pershendetur nga 2 milione amerikane qe kishin dale per ta brohoritur. Obama theksoi ne fjalimin e tij se Amerika zgjodhi shpresen dhe jo friken, bashkimin dhe jo konfliktet dhe dasit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.346Z

Presidenti Obama

Nuk ka pasur mungesë imazhesh të fuqishme ditën e përurimit të Barak Obamës si President. Ato fillonin me njeriun me plot besim në vete, që mundi të gjitha klishetë e politikës tradicionale dhe kritikat se ishte tepër i ri, i papërvojë, shumë i zi apo kishte edhe nga ata që e akuz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.569Z

Obama takon Papa Françeskun

Presidenti Barack Obama takoi për herë të parë Papa Françeskun në një takim, që u cilësua si i ngrohtë. Presidenti Obama bisedoi për afro një orë me Papën në Bibliotekën e Vatikanit, në një atmosferë miqësore, ku zoti Obama tha se e admironte Atin e Shenjtë, i cili tha në span

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.344Z

Obama kryeson

Në garën presidenciale në Shtetet e Bashkuara, dy anketa të reja sjellin lajme pozitive për presidentin Barack Obama, ndërsa ai dhe rivali i tij republikan Mitt Romney vazhdojnë fushatën për zgjedhjet e nëntorit. Anketat e fundit tregojnë se mbështetja për Presidentin Obama është rrit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.688Z

Obama viziton Izraelin

Obama viziton Izraelin E merkure 20 Mars 2013 1012 p styletext-align justify p Obama viziton IzraelinPresidenti amerikan Barak Obama mberrin sot ne Izrael Shtepia e Bardhe ben te ditur se kjo vizite ka per synim angazhimin amerikan per sigurine e shtetit hebrej Kercenimi iranian berth

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama