Rezultate te kerkimit per termin: +Obama

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.344Z

Obama kryeson

Në garën presidenciale në Shtetet e Bashkuara, dy anketa të reja sjellin lajme pozitive për presidentin Barack Obama, ndërsa ai dhe rivali i tij republikan Mitt Romney vazhdojnë fushatën për zgjedhjet e nëntorit. Anketat e fundit tregojnë se mbështetja për Presidentin Obama është rrit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.688Z

Obama viziton Izraelin

Obama viziton Izraelin E merkure 20 Mars 2013 1012 p styletext-align justify p Obama viziton IzraelinPresidenti amerikan Barak Obama mberrin sot ne Izrael Shtepia e Bardhe ben te ditur se kjo vizite ka per synim angazhimin amerikan per sigurine e shtetit hebrej Kercenimi iranian berth

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.920Z

Obama injoron Klintonin

1 Kampi i Hillari Klintonit është shumë i zemëruar me atë që e sheh si akt injorimi nga Barak Obama, i cili ka emëruar një ish-punonjëse të zonjës Klinton në një vend kyç në ekipin e tij zgjedhor. Një burim i afërt me zonjën Klinton ka thënë se një hap i këtillë i senator

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.345Z

Intervista Clinton-Obama

Intervista Clinton-Obama E hene 28 Janar 2013 1158 Obama dhe Clinton interviste per CBSPresidenti amerikan Barak Obama ka lavderuar punen e sekretares se Shtetit ne largim Hilari Klinton dhe ka vleresuar rolin qe ajo ka luajtur gjate ketyre kater vjeteve ne krye te diplomacise se Shteteve te Bas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.441Z

“Obama, përkthim i korruptuar”

 Drejtuesi i PS ’91 përshëndeti dje zgjedhjen e presidentit amerikan Barak Obama, duke komentuar deklaratat e politikanëve shqiptarë, të frymëzuar nga fenomeni dhe fjalimi Obama. Sipas Koçit, Obama u përkthye në mënyrë të korruptuar. “Kur Obama thotë: ‘...at

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.902Z

Obama Shkurtime shpenzimeve

Obama Shkurtime shpenzimeve E shtune 02 Mars 2013 1231 Obama Shkurtime shpenzimevePresidenti i Shteteve te Bashkuara Barak Obama firmosi dekretin per hyrjen ne fuqi te shkurtimeve automatike te shpenzimeve qeveritare prej 85 miliarde Dollaresh Akti i Obames erdhi pasi Kongresi dhe Shtepia e Bard

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.800Z

Obama udheton ne Jordani

Obama udheton ne Jordani E premte 22 Mars 2013 1010 Obama udheton ne JordaniPresidenti amerikan Barak Obama udheton sot per ne Jordani ne ndalesen e fundit ne ate rajon Obama dhe mbreti Abdullah pritet te diskutojne ndikimet e konfliktit sirian ne Jordani ku aktualisht jane 350 mije refugj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama