Rezultate te kerkimit per termin: +Obot

Total: 638
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.044Z

Obot permbytja e peste

Nenshkodra eshte perfshire serish nga permbytje shkarkimet qe po behen nga hidrocentrali i Vaut te Dejes me rreth 900m 3 ne sekonde dhe prurjet e lumit Kir dhe Buna kane shkaktuar permbytje masive ne fshatin Obot. I gjithe fshati eshte i rrethuar nga uji ne brendesi te zonave te banuara

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.794Z

Obot deme te medha nga permbytja

Obot deme te medha nga permbytja E merkure 17 Prill 2013 1112 p styletext-align justifyp Obot deme te medha nga permbytjaPas nje muaji izolim nga uji rruga qe te con ne fshatin Obot te Shkodres eshte bere e kalueshme per mjetet e larta Megjithate pas terheqjes se ujit ky fshat i ngjan me shu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.872Z

Obot, alarm ne zonat e permbytura

Situata ne fshatin Obot vazhdon te mbetet e tensionuar. Pak me pare nje grup njerezish kane arritur ne Muriqan dhe kane kerkuar ndihme. Sipas tyre, ne Obot ka ende banore dhe uji po iu futet neper shtepi. Policia nuk ka mundur te futet per shkak te terrenit te veshtire. Pak me pare jane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.590Z

Shkoder permiresohet situata ne Obot

Situata ka nisur të përmirësohet në Obot. Por shefi i emergjencave Civile Alfred Olli dhe vendorët e Shkodrës u dhanë banorëve një lajm të mirë për të ardhmen. Edhe kryetari i komunës Ana e Malit duket entuziast. Ai flet pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.855Z

Obot, mes banoreve te permbytur

U be tashme e pese dite qe fshati Obot i komunes Ana e Malit, me rreth 130 shtepi gjendet plotesisht i izoluar nga uji ashtu si e gjithe zona perreth. Pavaresisht thirrjeve te kryeministrit Sali Berisha, por edhe te disa institucioneve shteterore, nje pjese e banoreve te Obotit kane refuzuar evakuim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.503Z

Shtohet përmbytja në Obot, rritet niveli i ujit nga hidrocentralet

Oboti tashmë kthyer sërish në ishull në mbretërinë e ujit.Për fat të mirë uji ende nuk ka hyrë në banesa por situata mbetet kërcënuese. Komunikimin në Oboti po e kryejnë më së shumti varkat e ushtrisë ku në përbërje të tyre janë futur e polumbarë profesionistë të Ministris�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.405Z

Përmbytjet në Obot, Basha: Rama po sillet si kriminel

Lulzim Basha i është rikthyer situatës së krijuar nga përmbytjet në zonën e Obotit në Shkodër. Përmes disa fotove të shkrepura nga takimet me banorët e kësaj zone, Basha thotë se mbështet kërkesën e Bashkisë, deputetëve dhe Këshillit Bashkiak të Shkodrës për shpalljen e emergj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama