Rezultate te kerkimit per termin: +Obot

Total: 638
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.505Z

Shkodra sërish nën ujë, në Obot kalohet vetëm me varka

Mëngjesi i sotëm ka gjetur shumë sipërfaqe tokë nën ujë ne Shkodër. Ministria e Mbrojtjes bën me dije se sipërfaqja totale e tokës së përmbytur ka arritur rreth 2620 ha. Bashkia Vau-Dejës. Njësia Administrative Bushat: Ka pasur 370 ha tokë të përmbytur. Bashkia Shkodër. Njësia Ad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.230Z

Obot, vijojnë problemet pas përmbytjes

Shkodra vazhdon te vuaje pasojat e përmbytjes masive te një muaji me pare. Ne Obot, fshatin qe u çlirua nga uji vetëm pak dite me pare, situata është mjaft e rende. 2011-a i ka gjetur banoret ne shtëpitë e dëmtuara e me lagështirë, ku mungojnë kushtet minimale te jetesës. Banoret e k�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.408Z

Shkodër, shkarkimet nga HEC-et, izolohet fshati Obot

Autori i Lajmit: Silvana BalliuRihapja e digave në hidrocentralin e Komanit, por dhe në Vaun e Dejës ka përmbytur sërish këtë fillim javë dhjetëra hektarë tokë në fshatin Obot, të rrethit të Shkodrës. Rreth 70 cm është niveli i ujit që ka mbuluar rrugën që të çon në fshatin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.452Z

Fshati Obot, i ngrirë deri në pritje të dëmshpërblimeve

Shkodër/ Banorët shpresojnë për përshpejtim të shpërndarjes së lekëve. Zona më e dëmtuar nga përmbytjet, sytë nga qeveria Kur ka kaluar një muaj nga përmbytjet që përfshinë zonën e Nënshkodrës, banorët i kanë drejtuar sytë nga qeveria, duke pritur dëmshpërblimet e premtuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.327Z

Nisin përmbytjet, 60% e banesave në Obot gjenden nën ujë

Foto ilustruese Gjatë natës së djeshme në të gjithë territorin e qarkut të Shkodrës, sipas informacionit të marrë nga specialisti i EC në prefekturë, situata gjatë mëngjesit të sotëm në fshatin Obot rreth 60% e banesave kanë prezencën e ujit në oborret e tyre, ndërsa mbi rrugën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.799Z

Shkarkime nga HEC-et, në Obot gjendje emergjence, banorët apel për ndihmë

SHKODER - Zgjerohet ndjeshëm harta e përmbytjeve në Shkodër. Shpallet gjendja e emergjencës për zonën e Obotit, ndërsa është rritur me mijëra ha zona e përmbytur dhe janë shtuar me qindra shtëpitë e rrethuara nga uji. Nga të dhënat më të fundit të Shtabit të Emergjencave në kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.597Z

Obot: Ujërat tërhiqen, banorët shohin dëmet e shkaktuara

Përmbytjet masive të ketij fillim viti përfshinë 9 komuna të zonës së Nënshkodrës si dhe disa lagje të qytetit. Rreth 12 mijë hektarë toke bujqësore u përmbytën e, bashkë me to, edhe rreth 3000 shtëpi banimi. Mes zonave më të dëmtuara nga përmbytjet ishte edhe fshati Obot, në k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama