Rezultate te kerkimit per termin: +Obot

Total: 638
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.872Z

Obot, alarm ne zonat e permbytura

Situata ne fshatin Obot vazhdon te mbetet e tensionuar. Pak me pare nje grup njerezish kane arritur ne Muriqan dhe kane kerkuar ndihme. Sipas tyre, ne Obot ka ende banore dhe uji po iu futet neper shtepi. Policia nuk ka mundur te futet per shkak te terrenit te veshtire. Pak me pare jane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.590Z

Shkoder permiresohet situata ne Obot

Situata ka nisur të përmirësohet në Obot. Por shefi i emergjencave Civile Alfred Olli dhe vendorët e Shkodrës u dhanë banorëve një lajm të mirë për të ardhmen. Edhe kryetari i komunës Ana e Malit duket entuziast. Ai flet pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.855Z

Obot, mes banoreve te permbytur

U be tashme e pese dite qe fshati Obot i komunes Ana e Malit, me rreth 130 shtepi gjendet plotesisht i izoluar nga uji ashtu si e gjithe zona perreth. Pavaresisht thirrjeve te kryeministrit Sali Berisha, por edhe te disa institucioneve shteterore, nje pjese e banoreve te Obotit kane refuzuar evakuim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.503Z

Shtohet përmbytja në Obot, rritet niveli i ujit nga hidrocentralet

Oboti tashmë kthyer sërish në ishull në mbretërinë e ujit.Për fat të mirë uji ende nuk ka hyrë në banesa por situata mbetet kërcënuese. Komunikimin në Oboti po e kryejnë më së shumti varkat e ushtrisë ku në përbërje të tyre janë futur e polumbarë profesionistë të Ministris�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.405Z

Përmbytjet në Obot, Basha: Rama po sillet si kriminel

Lulzim Basha i është rikthyer situatës së krijuar nga përmbytjet në zonën e Obotit në Shkodër. Përmes disa fotove të shkrepura nga takimet me banorët e kësaj zone, Basha thotë se mbështet kërkesën e Bashkisë, deputetëve dhe Këshillit Bashkiak të Shkodrës për shpalljen e emergj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.921Z

Për të jetuar në fshatin Obot, banorëve u duhet ushtria

Megjithëse reshjet kanë pushuar, rruga drejt fshatit Obot në njësinë administrative Ana e Malit vijon të jetë e bllokuar nga uji. Për të hyrë në brendësi të fshatit përdoret makina e ushtrisë. Edhe Furnizimi i banorëve me bukë bëhet me kamionin e ushtrisë.   Forcat e njesise

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:49.392Z

Shkoder, 4 tone ndihma ushqimore ne fshatin Obot

SHKODER- Reshjet dhe era që përfshinë rajonin e Shkodrës nga mesnata e kaluar kanë pushuar sot paradite, duke ndikuar dhe në stabilizimin e qarkullimit të mjeteve lundruese drejt fshatrave të përmbytur në qarkun e Shkodrës, në veri të vendit. Në fshatin Obot, një nga fshatrat më të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama