Rezultate te kerkimit per termin: +Obot

Total: 638
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.503Z

Shtohet përmbytja në Obot, rritet niveli i ujit nga hidrocentralet

Oboti tashmë kthyer sërish në ishull në mbretërinë e ujit.Për fat të mirë uji ende nuk ka hyrë në banesa por situata mbetet kërcënuese. Komunikimin në Oboti po e kryejnë më së shumti varkat e ushtrisë ku në përbërje të tyre janë futur e polumbarë profesionistë të Ministris�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.405Z

Përmbytjet në Obot, Basha: Rama po sillet si kriminel

Lulzim Basha i është rikthyer situatës së krijuar nga përmbytjet në zonën e Obotit në Shkodër. Përmes disa fotove të shkrepura nga takimet me banorët e kësaj zone, Basha thotë se mbështet kërkesën e Bashkisë, deputetëve dhe Këshillit Bashkiak të Shkodrës për shpalljen e emergj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.921Z

Për të jetuar në fshatin Obot, banorëve u duhet ushtria

Megjithëse reshjet kanë pushuar, rruga drejt fshatit Obot në njësinë administrative Ana e Malit vijon të jetë e bllokuar nga uji. Për të hyrë në brendësi të fshatit përdoret makina e ushtrisë. Edhe Furnizimi i banorëve me bukë bëhet me kamionin e ushtrisë.   Forcat e njesise

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:49.392Z

Shkoder, 4 tone ndihma ushqimore ne fshatin Obot

SHKODER- Reshjet dhe era që përfshinë rajonin e Shkodrës nga mesnata e kaluar kanë pushuar sot paradite, duke ndikuar dhe në stabilizimin e qarkullimit të mjeteve lundruese drejt fshatrave të përmbytur në qarkun e Shkodrës, në veri të vendit. Në fshatin Obot, një nga fshatrat më të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.632Z

Përmbytjet, Obot ankesa për rrugën e fshatit

Vijojnë ankesat e banorëve të fshatit Obot. Sipas tyre, rruga hyrëse për në fshat është amortizuar nga dy përmbytjet e njëpasnjëshme të këtij fillimviti, ndërkohë që grupet e verifikimeve nuk e kanë regjistruar në dëmet që ka pësuar zona. Pak javë më parë, në fsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.505Z

Shkodra sërish nën ujë, në Obot kalohet vetëm me varka

Mëngjesi i sotëm ka gjetur shumë sipërfaqe tokë nën ujë ne Shkodër. Ministria e Mbrojtjes bën me dije se sipërfaqja totale e tokës së përmbytur ka arritur rreth 2620 ha. Bashkia Vau-Dejës. Njësia Administrative Bushat: Ka pasur 370 ha tokë të përmbytur. Bashkia Shkodër. Njësia Ad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.230Z

Obot, vijojnë problemet pas përmbytjes

Shkodra vazhdon te vuaje pasojat e përmbytjes masive te një muaji me pare. Ne Obot, fshatin qe u çlirua nga uji vetëm pak dite me pare, situata është mjaft e rende. 2011-a i ka gjetur banoret ne shtëpitë e dëmtuara e me lagështirë, ku mungojnë kushtet minimale te jetesës. Banoret e k�

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama