Rezultate te kerkimit per termin: +Obot

Total: 638
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.292Z

Hapja e portave të HEC-eve, frikë për përmbytje

Shtimi i reshjeve të shiut por dhe shkrirja masive e reshjeve të dëborës e ka bërë të domosdoshme hapjen e portave të shkarkimit në hidrocentralet e Vaut të Dejës dhe Komanit. Aktualisht lumi Drin përcjell drejt zonës së Shkodrës 1200 metër kub për sekondë, prej të cilave 600 met�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.564Z

Uji vershon mbi fshatrat e Shkodres

Qindra banesa tashme jane nen uje dhe ne komunen Ana e Malit ku perfshihen fshatrat Obot Muriqan prej ditesh shkohet vetem me varka dhe me mjete te medha. Reshjet e shumta te shiut dhe tej fryrja e lumenjve ka bere qe dhjetera hektare e qindra banesa te permbyten duke krijuar keshtu probleme te shu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.741Z

Presidenti dhe ambasadorët në zonat e përmbytura. Thirrje për solidaritet

Presidenti i vendit Bamir Topi ka qenë sot në zonat e përmbytura në Shkodër  nga ku u bëri thirrje shqiptarëve për solidaritet. Në vizitën e tij të dytë në këto 14 ditë përmbytjesh në qarkun verior, i shoqeruar edhe nga ambasadori amerikan Xhon Wither, ai i KE, Helmut Loha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.394Z

Shkodër, bie niveli i ujit, por 5850 ha tokë rezulton e përmbytur

SHKODËR- Moti i qëndrueshëm dhe pa reshje shiu sot në të gjithë territorin e qarkut të Shkodrës po ndikon në përmirësimin e gjendjes në zonat e përmbytura të Qarkut. Shtabi i Emergjencave raportoi sot se niveli i ujit ka shëuar rënie me rreth 20 cm. Ndërkohë sipërfaqja e zonave t�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.512Z

RENEA asgjeson vrasesin Ruzhdi Arishta

brbrPas 12 ore shkembimi zjarri forcat speciale RENEA asgjesuan mengjesin e se dieles Ruzhdi Arishten vrasesin e komandantit te njesise se FNSH-se se Shkodres Simon Gjeta Keto jane pamjet e operacionit te specialeve ku u angazhuan 250 forca policore 15 automjete nder to 5 te blinduara Gjate gjithe n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.630Z

Oboti, aty ku mortet bëhen me varka

Kortezhet lëvizin me mjete lundruese. Banorët e zonave të përmbytura kërkojnë kthimin e grupeve të verifikimeve Megjithëse uji ka nisur të zmbrapset nga zona e Nënshkodrës, në disa fshatra, të vetmet mjete komunikimi me pjesën tjetër të vendit mbeten varkat. Në fshatin Obot uji ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.512Z

Terhiqet uji ne Shkoder, probleme ne disa zona Klodiana Kotorri

Gjate 24 oreve te fundit situata nga permbytjet ne vend ka qene me e qete ndersa uji ka filluar terheqjen nga zonat e permbytura. Nderkohe qe dje ndalimi i reshjeve te shiut ka bere qe te mbyllen portat e dy HEC-eve, te Ulzes e Shkopetit. Shkarkimet vazhdojne ne hidrocentralin e Komanit dhe Vaut te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama