Rezultate te kerkimit per termin: +Ohajo

Meta: total 540 / total_found 540 / time 0.000 / keyword[0] ohajo / docs[0] 540 / hits[0] 703 /
Një afro-amerikane në garë për presidente të SHBA-së
  • 2019-01-22

Një afro-amerikane në garë për presidente të SHBA-së

Kamala Harris, senatore nga Kalifornia, me profesion juriste, e cila ka shërbyer si prokurore e përgjithshme e shtetit të Kalifornisë, njihet për pyetjet e forta drejtuar kandidatëve të Presidentit Trump për poste kabineti. Tani ajo do të njihet edhe si kandidate presidenciale. Senatorja s

Stuhia e borës godet zemrën e SHBA-ve, 5 të vdekur (Foto)
  • 2019-01-13

Stuhia e borës godet zemrën e SHBA-ve, 5 të vdekur (Foto)

Një stuhi dimërore që goditi zonat Perëndimore dhe Qendrore në SHBA ka shkaktuar të paktën pesë të vdekur në rrugë. Fotot dhe videot e postuara në mediat sociale tregojnë pasojat kaotike të stuhisë, që mbuloi Kansasin dhe Missourin të premten, me reshje të rënda bore që vazhdouan

SHBA, GM njofton shkurtimin e 15 mijë vendeve të punës
  • 2018-11-27

SHBA, GM njofton shkurtimin e 15 mijë vendeve të punës

Presidenti Donald Trump dhe kryeministri kanadez Justin Trudeau u shprehën të zhgënjyer me njoftimin e bërë nga kompania “General Motors” se po shkurton 15 mijë vende pune dhe se po ndalon prodhimin në pesë objekte të saj përgjatë Amerikës së veriut. “General Motors

Zgjedhjet e mes mandatit në SHBA, çfarë janë dhe si funksionojnë
  • 2018-11-04

Zgjedhjet e mes mandatit në SHBA, çfarë janë dhe si funksionojnë

Të martën në 6 nëntor, SHBA-të do tu kthehen votimeve për zgjedhjet Midterm, emër me të cilin përkufizohen zgjedhjet e mes mandatit. Në lojë nuk është Shtëpia e Bardhë, por Kongresi që do të rinovohet në pjesën më të madhe. Amerikanët do të zgjedhin 435 deputetë dhe 35 senato

Pse nuk gjenden alienët? I kemi kërkuar në vendet e gabuara
  • 2018-10-23

Pse nuk gjenden alienët? I kemi kërkuar në vendet e gabuara

Një studim i botuar nga The Astronomical Journal shpjegon se përkundër përpjekjeve, hapësira e mundshme për të gjetur forma të tjera të jetës është ende e pafund. Deri më sot, thuhet se vetëm 0.00000000000000058% të pjesës së universit ku mund të gjeni alienët është hulumtuar. P

Do blinte shtëpi në Shqipëri, policia amerikane i sekuestron 58 mijë $
  • 2018-06-01

Do blinte shtëpi në Shqipëri, policia amerikane i sekuestron 58 mijë $

Një 64-vjeçar shqiptar ka paditur Rojet Kufitare në SHBA pasi një prej efektivëve i ka marrë gjatë një kontrolli në aeroportin e Ohajo shumën prej 58 mijë dollarësh, teksa ai ishte nisur për të udhëtuar drejt Shqipërisë. Autoritetet pretendojnë se sekuestrimi i parave është bë

Historitë e binjakëve siamezë, një për çdo 100.000 lindje
  • 2017-12-30

Historitë e binjakëve siamezë, një për çdo 100.000 lindje

Nell’infografica realizzata da Centimetri tipi di gemelli siamesi e percentuale in cui si verificano i casi.ANSA/CENTIMETRI I pari u regjistrua në vitin 954 pas Krishtit nga një historian bizantin Binjakët siamezë – të cilët kanë të përbashkët një ose më shumë pjesë të org

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama