Rezultate te kerkimit per termin: +Ohajo

Meta: total 540 / total_found 540 / time 0.000 / keyword[0] ohajo / docs[0] 540 / hits[0] 703 /
Sulmi në Nju Jork, autori nga Uzbekistani: E bëra për ISIS-in
  • 2017-11-01

Sulmi në Nju Jork, autori nga Uzbekistani: E bëra për ISIS-in

E bëra për ISIS-in. Kështu ka shkruar në një letër atentatori i Nju Jorkut, i cili quhet Sayfullo Saipov. Terroristi 29-vjeçar me origjinë nga Uzbekistani është banues në Tampa, në Florida, por jeton me gruan dhe tre fëmijët në Patterson në Nju Xhersi, ku mori me qira kamionçinën q

No Pic available
  • 2017-10-09

I burgosuri i prangosur tërhiqet zvarrë dhe goditet

Pamjet e tmerrshme tregojnë një të burgosur nën pranga që tërhiqet zvarrë në dysheme nga rojet e burgut. I burgosuri u tërhoq për në qeli nga katër persona, ndërsa njëri prej tyre e goditi atë ndërsa ishte i prangosur. Dy roje janë pezulluar nga detyra për incidentin shqetësues, n

Zbulohet baza e fshehtë ku strehohen dhe vdesin alienët
  • 2017-09-03

Zbulohet baza e fshehtë ku strehohen dhe vdesin alienët

Një bazë e fshehtë ajrore amerikane është shtëpia ku grumbullohen dhe vdesin alienët, të cilët mbahen në tunele nëntokësore, thotë një inxhinier që ka punuar atje për gati 40 vjet, cituar gjerësisht nga mediat britanike. Për herë të parë, një punëtor në Bazën e Forcave Ajror

No Pic available
  • 2017-09-01

Fond fillestar 5.9 mld dollarë për viktimat e stuhisë

Shtëpia e Bardhë do të kërkojë ndihmë nga Kongresi Amerikan për të dërguar një fond fillestar 5.9 miliardë dollarë në ndihmë të viktimave të stuhisë Harvey. Deri më tani janë konfirmuar të paktën 39 persona të vdekur, ndërkohë që autoritetet paralajmërojnë për rreziqet ng

No Pic available
  • 2017-08-13

Virxhinia, arrestohet shoferi i makinës që përplasi turmën

FBI-ja, Seksioni i të Drejtave Civile pranë Departamentit të Drejtësisë kanë hapur një hetim lidhur me goditjen e turmës me makinë gjatë një proteste të ndodhur dje kundër një demonstrate të nacionalistëve të bardhë në Sharlotsvil të Virxhinias. Një grua humbi jetën ndërsa 19

No Pic available
  • 2017-08-13

Ekstremi i djathtë tregon forcën në SHBA. Përplasje e dhunshme për simbolet e Luftës Civile

Në Shtetet e Bashkuara, FBI-ja, Seksioni i të Drejtave Civile pranë Departamentit të Drejtësisë dhe Zyra e Prokurorit kanë hapur një hetim për të drejtat civile lidhur me goditjen e turmës me makinë gjatë një proteste kundër një demonstrate të nacionalistëve të bardhë në Sharlot

No Pic available
  • 2017-07-27

Horror në Ohajo! Shkëputet karuseli, 1 i vdekur dhe 7 të plagosur

Të paktën 1 person ka mbetur i vdekur dhe 7 persona kanë mbetur të plagosur në parkun e lojrave në Ohio ku po mbahej panairi shtetëror. Ata kanë qenë duke luajtur në lojën e quajtur ‘The Fireball’ kur ajo është thyer dhe i ka hedhur njerëzit në ajër në lartësinë 8-10 m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama