Rezultate te kerkimit per termin: +Ohajo

Meta: total 540 / total_found 540 / time 0.000 / keyword[0] ohajo / docs[0] 540 / hits[0] 703 /
Debati mbi kuvendin e republikanëve
  • 2016-03-22

Debati mbi kuvendin e republikanëve

Pretendenti kryesor për marrë emërimin e Partisë Republikane si kandidat në zgjedhjet presidenciale amerikane, miliarderi Donald Trump ka një epërsi të konsiderueshme mbi rivalët e tjerë, por ende nuk e ka të garantuar se do të marrë të 1237 delegatët që i duhen për emërimin e par

Kundërpërgjigja ndaj propagandës ruse, kineze
  • 2016-03-22

Kundërpërgjigja ndaj propagandës ruse, kineze

Dy senatorë: Rob Portman, republikan nga Ohajo dhe Chris Murphy, demokrat nga Kënektikat kanë prezantuar një ligj për t'iu kundërvënë propagandës nga Rusia, Kina dhe vende të tjera. Sipas hartuesve të projekt-ligjit për t'iu kundërvënë propagandës dhe dizinformimit, objektivi ësht

Përpjekje për tiu kundërpërgjigjur propagandës ruse, kineze
  • 2016-03-21

Përpjekje për tiu kundërpërgjigjur propagandës ruse, kineze

Dy senatorë: Rob Portman, republikan nga Ohajo dhe Chris Murphy, demokrat nga Kënektikat kanë prezantuar një ligj për t'iu kundërvënë propagandës nga Rusia, Kina dhe vende të tjera. Sipas hartuesve të projekt-ligjit për t'iu kundërvënë propagandës dhe dizinformimit, objektivi ësht

No Pic available
  • 2016-03-20

FOTOT/ Nga çifti nudo, teKëto janë 9 dasmat më të pazakonta në botë

Nga martesa brenda një kubi peshkaqenësh tek një tjetër e festuar në morg deri te çifti që u martua nudo para 250 të ftuarve, këto janë 9 dasmat më të pazakonta nga e gjithë bota.  1 Çifti që u martua nudo para 250 të ftuarve Ellie Barton dhe Phil Hendicott vendosën ta bëjnë

Këto janë 9 dasmat më të pazakonta në botë
  • 2016-03-19

Këto janë 9 dasmat më të pazakonta në botë

Nga martesa brenda një kubi peshkaqenësh tek një tjetër e festuar në morg deri te çifti që u martua nudo para 250 të ftuarve, këto janë 9 dasmat më të pazakonta nga e gjithë bota.   1 Çifti që u martua nudo para 250 të ftuarve Ellie Barton dhe Phil Hendicott vendosën ta bëjnë d

Klinton - Trump, përballje e mundshme në zgjedhje
  • 2016-03-19

Klinton - Trump, përballje e mundshme në zgjedhje

Rezultatet e kësaj jave në garën presidenciale amerikane kanë bërë që demokratja Hillary Clinton dhe republikani Donald Trump të dalin, me sa duket, si kandidatët favoritë për të fituar emërimet në partitë e tyre. Kjo gjithashtu i vë ata në një kurs përplasjeje për zgjedhjet e p

No Pic available
  • 2016-03-18

Retorika politike e konfliktit dhe shëndeti i njeriut

Nga Ilir Hashorva Në atmosferën e ndezur të këtyre ditëve, qoftë në Amerikë, për shkak të fushatës për zgjedhjet presidenciale, e qoftë në Shqipëri, ku atmosfera është në mënyrë permanente e ndezur dhe e helmuar nga politikanët, dëgjimi i një psikiatri amerikan të universitet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama