Rezultate te kerkimit per termin: +Ohajo

Meta: total 540 / total_found 540 / time 0.000 / keyword[0] ohajo / docs[0] 540 / hits[0] 703 /
Përplasja Clinton-Trump
  • 2016-03-18

Përplasja Clinton-Trump

Rezultatet e kësaj jave në garën presidenciale amerikane kanë bërë që demokratja Hillary Clinton dhe republikani Donald Trump të dalin, me sa duket, si kandidatët favoritë për të fituar emërimet në partitë e tyre. Kjo gjithashtu i vë ata në një kurs përplasjeje për zgjedhjet e p

SHBA: Rubio del nga gara, Kasich fiton në Ohajo
  • 2016-03-16

SHBA: Rubio del nga gara, Kasich fiton në Ohajo

Republikani i Floridës, Senatori Marco Rubio u largua nga gara presidenciale, ndërsa guvernatori republikan i Ohajos, John Kasich mposhti kryesuesin e garës Donald Trump në shtetin e tij. Dita e martë ishte një ditë e ngarkuar me gara të rëndësishme në një numër shtetesh. Republikani T

Trump e Clinton fitojnë shtetet kyçe, miliarderi humb në Ohajo
  • 2016-03-16

Trump e Clinton fitojnë shtetet kyçe, miliarderi humb në Ohajo

Gara për nominimin e Partisë Republikane për President të Shteteve të Bashkuara vazhdon, pasi Donald Trump ka shënuar fitore vendimtare në shtetin e Floridës, por ka humbur kundrejt John Kasichit në Ohajo. Favoritja demokrate, Hillary Clinton, ka zgjeruar avantazhin e saj me fitoret në Flo

No Pic available
  • 2016-03-16

SHBA, fitore të rëndësishme për Trump dhe Hillary Clinton

Kandidati republikan për garën presidenciale Donald Trump arriti një fitore të rëndësishme në Florida, por humbi në Ohajo. Miliarderi ka fituar edhe në Illinois dhe Karolinën e Veriut. Nga ana tjetër, për Marco Rubio duket se ëndrra për të qenë kandidati republikan është shuar. Nd

Zgjedhjet paraprake presidenciale në SHBA
  • 2016-03-16

Zgjedhjet paraprake presidenciale në SHBA

Knadidati republikan për president Donald Trump fitoi të martën tre zgjedhje shtetërore paraprake, duke përfshirë një në shtetin kyç të Floridës, duke detyruar senatorin Marco Rubio për të hequr dorë nga gara dhe duke shtuar avantazhin ndaj senatorit të Teksasit Ted Cruz. Shteti i ve

Zgjedhjet paraprake të së martës
  • 2016-03-15

Zgjedhjet paraprake të së martës

E marta e sotme shënon një moment të rëndësishëm në procesin e zgjedhjes së kandidatëve nga dy kampet rivale - demokratët dhe republikanët, për zgjedhjet presidenciale këtu në Shtetet e Bashkuara. Votimet sot zhvillohen në një atmosferë të ndezur, kur janë shënuar një numër in

Fushatë intensive para zgjedhjeve të së martës
  • 2016-03-14

Fushatë intensive para zgjedhjeve të së martës

Kandidatët presidencialë po përgatiten për zgjedhjet paraprake të së martës në pesë shtete të rëndësishme për nga numri i delegatëve. Pretendentët republikanë i kanë përqëndruar kritikat tek Donald Trumpi duke e fajësuar për aktet e dhunës në tubimet e tyre. Votimet paraprake

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama