Rezultate te kerkimit per termin: +Ohajo

Meta: total 540 / total_found 540 / time 0.000 / keyword[0] ohajo / docs[0] 540 / hits[0] 703 /
A mund të ndalet vrulli i Trumpit?
  • 2016-03-13

A mund të ndalet vrulli i Trumpit?

Prova e ardhshme në kalendarin e zgjedhjeve në Shtetet e Bashkuara është dita e martë, kur zhvillohen zgjedhje paraprake në 5 shtete, mes tyre Florida dhe Ohajo, që kanë një numër të madh delegatësh. E marta mund të jetë gjithashtu një mundësi e fundit për rivalët e zotit Donald T

Në këtë kohë, ska më mëndje të mëdha
  • 2016-03-12

Në këtë kohë, ska më mëndje të mëdha

Intervistë me shkrimtaren nobeliste Toni Morrison Libri Kënga e Solomonit i autores Toni Morrison, u botua në vitin 1977 dhe u prit nga kritika shumë mirë. Lexuesit amerikanë kishin gjetur një zë të ri. Intriga e romanit që flet për një të ri që kërkon një traditë popullore f

Në këtë kohë, ska më mendje të mëdha
  • 2016-03-12

Në këtë kohë, ska më mendje të mëdha

Intervistë me shkrimtaren nobeliste Toni Morrison Libri Kënga e Solomonit i autores Toni Morrison, u botua në vitin 1977 dhe u prit nga kritika shumë mirë. Lexuesit amerikanë kishin gjetur një zë të ri. Intriga e romanit që flet për një të ri që kërkon një traditë popullore f

SHBA: Garat paraprake brenda partive
  • 2016-03-09

SHBA: Garat paraprake brenda partive

Megjithëse zgjedhjet e fundit presidenciale brenda partive janë në qershor, gara për kandidimi është tashmë pothuajse në gjysmën e saj. Pas votimeve të marten në Miçigan, Misisipi, Ajdaho dhe Havai, 23 nga 50 shtetet e kanë bërë zgjedhjen e tyre për kandidatin republikan dhe 21 për

Clinton, Trump fitues në zgjedhjet e Super së Martës
  • 2016-03-02

Clinton, Trump fitues në zgjedhjet e Super së Martës

WASHINGTON, DC-- Kandidatja demokrate për president Hillary Clinton ka fituar në 5 shtete jugore, sipas parashikimeve të medias, duke mundur rivalin saj, Bernie Sanders, në zgjedhjet e Super të Martës, në ditën më të rëndësishme të votimeve paraprake. Ish Sekretarja e Shtetit Clinton,

Dy të rinj i vjedhin 9 milion lekë një amerikani, iu futën në shtëpi
  • 2016-02-18

Dy të rinj i vjedhin 9 milion lekë një amerikani, iu futën në shtëpi

Policia e Vlorës arreston një person dhe shpall në kërkim një tjetër për vjedhjen e një banese të marrë me qera nga një shtetas amerikan. Në pranga ka rënë 17-vjeçari me inicialet A.M. si dhe është shpallur në kërkim shoku i tij, L.H. 20 vjeç, të dy banues në Vlorë. Më da

Vlorë, vjedhin banesën e amerikanit; pranga autorit, në kërkim bashkëpunëtori
  • 2016-02-18

Vlorë, vjedhin banesën e amerikanit; pranga autorit, në kërkim bashkëpunëtori

Vodhën banesën e një shtetasi amerikan, të cilën e kishte marrë me qira në Vlorë, policia arreston autorin; shpall në kërkim bashkëpunëtorin. Në pranga ka rënë shtetasi A.M., 17 vjeç, banues në Vlorë dhe në kërkim u shpall 20-vjeçari L.H., banues në Vlorë. Dy personat e lartp

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama