Rezultate te kerkimit per termin: +Ohajo

Meta: total 540 / total_found 540 / time 0.000 / keyword[0] ohajo / docs[0] 540 / hits[0] 703 /
Vlorë, vjedhin banesën e amerikanit; pranga autorit, në kërkim një tjetër
  • 2016-02-18

Vlorë, vjedhin banesën e amerikanit; pranga autorit, në kërkim një tjetër

Vodhën banesën e një shtetasi amerikan, të cilën e kishte marrë me qira në Vlorë, policia arreston autorin; shpall në kërkim bashkëpunëtorin. Në pranga ka rënë shtetasi A.M., 17 vjeç, banues në Vlorë dhe në kërkim u shpall 20-vjeçari L.H., banues në Vlorë. Dy personat e lartp

Nga beteja për një derr tek ajo për një qen mes Greqisë dhe Bullgarisë: Ja 6 luftëra që nisën për arsye qesharake
  • 2016-02-16

Nga beteja për një derr tek ajo për një qen mes Greqisë dhe Bullgarisë: Ja 6 luftëra që nisën për arsye qesharake

Shumica e luftërave bëhen për çështje serioze si luftë mbi territorin, burimeve ose lirinë politike, por disa të tjera janë bërë për rrethana të çuditshme dhe madje komike. Gjatë viteve, ushtritë janë mobilizuar dhe gjak i madh është derdhur mbi çdo gjë, që nga keqkuptimet trag

No Pic available
  • 2016-02-10

Dhjetë universitetet më të bukur në botë

Universitet zgjidhen në bazë të performancës së tyre, famës së tyre dhe metodave studimore që përdorin. Por, rastis që disa prej universiteteve që i përmbushin këto kritere kanë edhe kampuset më të bukur në botë. Më poshtë renditen 10 universitetet me kampuset më të bukur në

Trump, Sanders fitues në Nju Hampshër
  • 2016-02-10

Trump, Sanders fitues në Nju Hampshër

Kandidati republikan, biznesmeni miliarder Donald Trump dhe kandidati demokrat, senatori i shtetit të Vermontit, Bernie Sanders janë fituesit e garave mes partive respektive në shtetin Nju Hampshër. Ndonëse numërimi i votave ende vazhdon, gjithë parashikimet i nxjerrin ata si fitues. Pjesëm

No Pic available
  • 2016-02-05

30 proceset gjyqësore më qesharake në botë

Për të fituar para, njerëzit përgjithësisht punojnë. Punë të ndryshme, të ligjshme a të jashtëligjshme. Por ka dhe njerëz më me fantazi, të cilët preferojnë të fitojnë në mënyrë më të shpejtë, pa u lodhur e pa rrezikuar, pavarësisht pretendimeve të tyre për dëme morale, e

Pinguini mban emrin e këngëtarit të famshëm Bowie
  • 2016-01-12

Pinguini mban emrin e këngëtarit të famshëm Bowie

Transmetuar më 11.01.2016 - 18:34 Një pinguin i vogël ka emrin e këngëtarit të famshëm, David Bowie, i cili u nda nga jeta ditën e sotme. Stafi i kopshtit zoologjik në Ohajo të SHBA-së tha se pinguini ka marrë këtÃ

Protesta gjatë debatit republikan
  • 2015-12-16

Protesta gjatë debatit republikan

Kandidatët republikanë për president mbajtën debatin e tyre të pestë dje në Las Vegas, dhe protestuesit jashtë sallës ku po zhvillohej debati kërkuan që kandidatët të përqendrojnë vëmendjen në çështjen e imigracionit dhe krijimin e vendeve të punës. Mbështetësit e kandidatëv

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama