Rezultate te kerkimit per termin: +Ohajo

Meta: total 540 / total_found 540 / time 0.000 / keyword[0] ohajo / docs[0] 540 / hits[0] 703 /
No Pic available
  • 2017-03-11

Shokuese, 4 vjeçaren e mer era teksa hap derën

Një vajzë e vogël  nga Ohajo e SHBA-së u hodh përtej nga erërat e forta teksa ajo tentoi të hapë derën e  shtëpisë së saj. Videoja tregon momentin tronditës kur 4 -vjeçarja zbret nga makina bashkë me mamanë e saj dhe teksa drejtohet për të hapur derën e shtëpisë një e

No Pic available
  • 2017-02-26

SHBA: Katërfishohen vdekjet nga heroina

Vdekjet e shkaktuara nga mbidoza e heroines në Shtetet e Bashkuara u katërfishuan nga viti 2010 deri në 2015-ën, sipas një raporti të ri. Qendra Kombëtare për Statistikat Shëndetësore thotë se kishte 12 mijë e 989 vdekja nga mbidoza me heroine në vitin 2015. Në vitin 2010, numri ishte

Historitë më të mëdha të dashurisë ndër shekuj
  • 2017-02-14

Historitë më të mëdha të dashurisë ndër shekuj

Historitë e famshme të dashurisë nuk kanë kohë, ato janë të përjetshme. Bota ka parë shumë histori dashurie, por vetëm disa prej tyre janë kthyer në legjenda të përjetshme, janë gdhendur në libra e përjetësuar në projekte kinematografike. Disa nga këto çifte të dashuruarish ja

No Pic available
  • 2017-01-10

Çfarë ka ndodhur më 10 janar?

49 pes – Jul Cezari kalon Rubikonin, duke sinjalizuar fillimin e luftës civile romake. Rubikon është një lum i cekët në Itali verilindore, rreth 80 kilometra i gjatë, nga malet Apenine në detin Adriatik. Rubico nga latinishtja rubeus” do të thotë “i kuq”. Lumi ësht

FOTOT/ Transformimi shokues pasi i dashuri i vuri flakën me benzinë (pamje të rënda)
  • 2016-12-16

FOTOT/ Transformimi shokues pasi i dashuri i vuri flakën me benzinë (pamje të rënda)

Xhudi Malinovskit nuk iu mundësua të dëshmonte në gjyqin ndaj ish-të dashurit të saj, për të rrëfyer natën kur ai e lagu tërësisht me benzinë dhe i vuri flakën. Gruaja nga Ohajo thirri median në dhomën e saj të spitalit për të folur rreth asaj që kishte ndodhur dhe për të d

No Pic available
  • 2016-12-09

E ardhmja e demokratëve pas humbjes së Clinton dhe fitores së Trump

Partia Demokrate në Shtetet e Bashkuara është në kërkim të rimëkëmbjes pas fitores së republikanit Donald Trump në zgjedhjet presidenciale të muajit të kaluar. Republikanët gjithashtu ruajtën shumicën në senat dhe në Dhomën e Përfaqësuesve. Mbështetësit e presidentit të zgjedh

Nderron jete ne moshen 95 vjecare astronauti i pare qe orbitoi rreth tokes
  • 2016-12-09

Nderron jete ne moshen 95 vjecare astronauti i pare qe orbitoi rreth tokes

var fbShare url httpvizionplusalnderron-jete-ne-moshen-95-vjecare-astronauti-i-pare-qe-orbitoi-rreth-tokessize smallbrbrKa nderruar jete ne moshen 95 vjecare njeriu qe beri historine njerezore ne hapesire John Glenn i lindur ne Ohajo ne vitin 1921 u be i pari njeri qe doli ne haperise dhe orbitoi r

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama