Rezultate te kerkimit per termin: +Ohajo

Meta: total 540 / total_found 540 / time 0.000 / keyword[0] ohajo / docs[0] 540 / hits[0] 703 /
Trump emeron Gjeneral James Matis si Sekretar Mbrotje
  • 2016-12-02

Trump emeron Gjeneral James Matis si Sekretar Mbrotje

var fbShare url httpvizionplusaltrump-emeron-gjeneral-james-matis-si-sekretar-mbrotjesize smallbrbrPresidenti i ardhshem i Shteteve te Bashkuara Donald Trump ka perzgjedhur Gjeneralin Xhejms Matis i cili njihet me pseudonimin qeni i cmendur ne postin e sekretarit te mbrojtjes Lajmi eshte dhene nga

Sulmi në Ohajo, ISIS merr autorësinë: Somalezi, ushtar i yni
  • 2016-11-30

Sulmi në Ohajo, ISIS merr autorësinë: Somalezi, ushtar i yni

Autori i sulmit në kampusin universitar të Ohajos në SHBA, “është një ushtar i ISIS-it”. Kështu shkruan agjencia e shtypit të Shtetit Islamik, “Amaq”, duke theksuar se Abdul Razak Ali Artan, somalezi që sulmoi dhe plagosi disa studentë në kampusin e Universitetit t

Sulmi në Ohajo, Trump: Somalezi nuk duhej të ishte në SHBA
  • 2016-11-30

Sulmi në Ohajo, Trump: Somalezi nuk duhej të ishte në SHBA

Disa ditë pas sulmit me makinë dhe plagosjes me thikë kasapësh ndaj një grupi studentësh në kampusin universitar të Ohajos, hetuesit amerikanë dyshojnë se autori ishte vetëradikalizuar me një propagandë xhihadiste online, duke vepruar si një ujk i vetmuar. Një ditë më parë, ISIS

SHBA policia ekzekuton nje person te rrezikshmem ne Ohajo
  • 2016-11-29

SHBA policia ekzekuton nje person te rrezikshmem ne Ohajo

var fbShare url httpvizionplusalshba-policia-ekzekuton-nje-person-te-rrezikshmem-ne-ohajosize smallbrbrPolicia amerikane po heton nje ngjarje te rende te ndodhur mengjesin e kesaj te hene ne nje kampus universitar ne shtetin e Ohajos Nje i ri qelloi me thike duke plagosur 9 vete perpara se te nderh

ANALIZA: Çfarë ndodhi me Trump dhe Clinton
  • 2016-11-26

ANALIZA: Çfarë ndodhi me Trump dhe Clinton

The Economist Rruga e Donald Trump drejt Shtëpisë së Bardhë, e cila përfundoi me një fitore të papritur ndaj Hillary Clinton më 8 nëntor, filloi në një ashensor të Kullës Trump 17 muaj më parë. Duke zbritur me madhështi në holl, ku e prisnin gazetarët, ylli i televizionit kisht

No Pic available
  • 2016-11-21

Çfarë ka ndodhur më 21 nëntor?

1694 – Lindi François-Marie Arouet, emri i penës, Volter; përfaqësues kryesor i Iluminizmit, shkrimtar, historian, filozof jashtë filozofisë konvencionale, i njohur për satirën, kritikën ndaj fesë si institucion, përkrahës i tolerancës fetare dhe për ndarjen e kishës nga shteti,

No Pic available
  • 2016-11-20

Ekonomia botërore pas Trump

American Brexit, kështu e kanë quajtur pothuajse të gjithë analistët fitoren e presidentit të ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Efektet që ka pasur te masat globalizimi sollën në krye të vendit më të rëndësishëm të botës dikë me prirje radikale dhe të orientuara mbi dek

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama