Rezultate te kerkimit per termin: +Ohajo

Meta: total 540 / total_found 540 / time 0.000 / keyword[0] ohajo / docs[0] 540 / hits[0] 703 /
SHBA gare e ashper ne 4 shtete
  • 2016-11-04

SHBA gare e ashper ne 4 shtete

var fbShare url httpvizionplusalshba-gare-e-ashper-ne-4-shtetesize smallbrbrEfekti Komei pra vendimi i drejtorit te FBI-se per te informuar kongresin ne lidhje me daljen ne drite te e-maileve te reja qe mund te implikojne Hilari Klinton ka ndikuar ne uljen e avantazhit te demokrates perballe rivali

No Pic available
  • 2016-11-01

Clinton epërsi të lehtë ndaj Trump

Në SHBA, anketat zgjedhore në shkallë vendi i japin kandidates demokrate një epërsi të lehtë ndaj rivalit republikan Donald Trump. Disa anketa të publikuara sot e tregojnë zonjën Clinton me një epërsi prej 1 deri në 3 përqind ndaj rivalit Trump. Disa anketa të tjera tregojnë se zonja

No Pic available
  • 2016-11-01

Departamenti i Drejtësisë mbështet hetimet e FBI-së

Departamenti i Drejtësisë thotë se po punon me FBI-në për të kryer në mënyrë sa më të efektshme dhe të shpejtë hetimet që janë rihapur mbi llogarinë e emaileve të ish-Sekretares së Shtetit Hillary Clinton. Drejtori i FBI-së James Comey informoi të premten Kongresin se hetuesit fe

No Pic available
  • 2016-10-24

Me një JO ndryshoi historinë e secilit prej nesh

Njëmbëdhjetë vjet më parë humbi jetën Rosa Parks, gruaja që vetëm me një “JO” ndryshoi historinë e çdo kujt prej nesh. Ishte natë e ftohtë dimri, 1 dhjetor 1955,  në Albama të SHBA-së dhe Rosa Parks sapo kishte lënë punën dhe në autobus u ul në një nga sediljet që

Obama: Me Donald Trump, demokracia është në rrezik
  • 2016-10-15

Obama: Me Donald Trump, demokracia është në rrezik

Në zgjedhjet e ardhshme presidenciale amerikane të 8 nëntorit në lojë është vetë demokracia. Kështu është shprehur Barack Obama gjatë një takimi në Klevland, në Ohajo. Presidenti demokrat ka ftuar mbështetësit të shkojnë në zgjedhjet e Election Day për të votuar për Hillary Cl

Këto janë 10 grabitjet më qesharake të bankave
  • 2016-09-28

Këto janë 10 grabitjet më qesharake të bankave

Grabitja e bankave tradicionale vazhdon dhe në ditët e teknologjisë së lartë, ku vjedhjet janë bërë më të ndërlikuara. Disa ia dalin mbanë të çojnë deri në fund planet e tyre, të tjerë sarrijnë të shkojnë as deri tek dera e jashtme, e të tjerë bëjnë një sërë gafash përgj

SHBA, policia vret një 13-vjeçar me ngjyrë  me pistoletë false
  • 2016-09-16

SHBA, policia vret një 13-vjeçar me ngjyrë  me pistoletë false

Një 13-vjeçar me ngjyrë, Tyree King, është vrarë nga policia gjatë një grabitjeje në një bankë në Kolumbus në Ohajo në SHBA. Kur agjentët mbërritën, tre grabitësit e mundshëm u larguan me vrap. Më pas filloi ndjekja ndaj tyre, ku njëri mes autorëve të dyshuar ka nxjerrë një

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama