Rezultate te kerkimit per termin: +Ohajo

Meta: total 540 / total_found 540 / time 0.000 / keyword[0] ohajo / docs[0] 540 / hits[0] 703 /
No Pic available
  • 2008-10-31

Ekonomia dhe vendet e punës, çështje kryesore për votuesit në Ohajo

Ekonomia e lëkundur amerikane dhe humbjet e vendeve të punës në fabrika në shtetin e Ohajos po dominojnë garën e zgjedhjeve presidenciale në këtë shtet, dhe kjo mund të krijojë probleme për kandidatin republikan Xhon Mekejn. Zotit Mekejn i duhet ta fitojë votën e Ohajos nëse dëshiro

No Pic available
  • 2008-10-31

Republikanët dorëzohen, takim post-mortum

Krerët më të lartë të Partisë Republikane po planifikojnë së shpejti një takim të jashtëzakonshëm në një zonë rurale të Virxhinias, për të diskutuar masat që duhen marrë për rimëkëmbjen e partisë, të shtyrë nga ideja gjithnjë e më e prekshme se do humbasin rëndë si në

No Pic available
  • 2008-10-31

Obama kryeson,Mekein ne veshtiresi

Do te krijoj nje qeveri Bipartizane, me keto fjale Obama eshte shprehur gjate nje interviste televizive.Nderkaq kampi republikan vazhdon te jete ne veshtiresi, pasi donacionet jane shume te uleta.Gjate nje tubimi ne Ohajo 72 vjecari beri thirrje per besim, duke premtuar lufte deri ne fund.

Mekein  Obama: Beteja për Floridën dhe Pensilvaninë
  • 2008-10-30

Mekein Obama: Beteja për Floridën dhe Pensilvaninë

Kandidati republikan për president, Xhon Mekejn dhe rivali i tij demokrat, Barak Obama, vazhdojnë sot betejën në shtete me rëndësi kritike, si dhe në valët televizive, ndërkohë që, sipas anketave, gara po ashpërsohet, 6 ditë para zgjedhjeve. Senatori Obama do t’i drejtohet vendit

No Pic available
  • 2008-10-30

Mekein, Obama kërkojnë votat në shtetet tradicionalisht republikane

Kandidati republikan për president Xhon Mekein po bën fushatë, duke kërkuar mbështetjen e votuesve në zonat tradicionalisht republikane, ndërkohë që kandidati demokrat Barak Obama po bën fushatë në 3 shtete të rëndësishme, vetëm 5 ditë para se votuesit amerikanë të zgjedhin presid

No Pic available
  • 2008-10-29

Mekein, Obama - Beteja për Floridën dhe Pensilvaninë

Kandidati republikan për president Xhon Mekejn dhe rivali i tij demokrat Barak Obama vazhdojnë sot betejën në shtete me rëndësi kritike si dhe në valët televizive, ndërkohë që sipas anketave gara po ashpërsohet, 6 ditë para zgjedhjeve.Senatori Obama do t'i drejtohet vendit përmes një

No Pic available
  • 2008-10-28

Republikani: "Prijani fondet MekKeinit, ka humbur!"

Pak e nga pak nota paniku në Partinë Republikane. Të tërhequr nga Barak Obama, demokratët mund të fitojnë jo vetëm Shtëpinë e Bardhë, por edhe një mazhorancë prej 60 senatorësh në Kongres, bashkë me një mori deputetësh që do t‘i bënte të pacenueshëm nga vota republikane në P

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama