Rezultate te kerkimit per termin: +Ohajo

Meta: total 540 / total_found 540 / time 0.000 / keyword[0] ohajo / docs[0] 540 / hits[0] 703 /
No Pic available
  • 2008-10-27

Kur Sara flet, partinë e zënë të dridhurat

Pas shkëputjes së shkurtër për të takuar në Havai gjyshen e sëmurë rëndë, Barak Obama është kthyer për të folur para zgjedhësve nëpër sheshe. Më pak se dhjetë ditë nga zgjedhjet, kandidati me ngjyrë demokrat dhe rivali republikan e shpenzuan gjithë fundjavën në kërkim të vo

Presidencialet, beteja ne 10 shtete
  • 2008-10-25

Presidencialet, beteja ne 10 shtete

Anketat ne Amerike qe behen ne prag te zgjedhjeve presidenciale luhaten nga dita ne dite, por megjithate ato qendrojne ne 7 pike avantazh per kandidatin me ngjyre Barack Obama. Sipas informacioneve te fundit, dihet se cilat jane shtetet qe do te vojne per McCain dhe per Obama, por ka 10

No Pic available
  • 2008-10-25

SHBA, Obama akuzon rivalët për fushatë negative

Kandidati demokrat për presidencën amerikane, Barak Obama, i ka akuzuar republikanët se po bëjnë një fushatë ndarëse dhe negative. Duke folur gjatë një tubimi në shtetin e Virginias, senatori Obama tha se kundërshtarët e tij ishin duke bërë komente të pakujdesshme dhe fyese. Ai shto

No Pic available
  • 2008-10-24

SHBA: Demokrati Barak Obama kryeson në anketimet e fundit

Në garën presidenciale amerikane, një sërë anketimesh të fundit nxjerrin demokratin Barak Obama në epërsi ndaj kundërshtarit të tij republikan Xhon Mekein. Të dy kandidatët vazhduan dje fushatën me fokusin tek ekonomia, e cila është edhe çështja më me interes për votuesit am

No Pic available
  • 2008-10-24

Obama akuzon rivalët për fushatë negative

Autori i Lajmit: red.Kandidati demokrat për presidencën amerikane, Barak Obama, i ka akuzuar republikanët se po bëjnë një fushatë ndarëse dhe negative. Duke folur gjatë një tubimi në shtetin e Virxhinias, senatori Obama tha se kundërshtarët e tij ishin duke bërë komente të pakujdessh

Presidencialet në SHBA, ashpërsohet fushata. Përplaset Obama-Palin
  • 2008-10-23

Presidencialet në SHBA, ashpërsohet fushata. Përplaset Obama-Palin

Kandidati demokrat për President i SHBA-së, Barack Obama  ka akuzuar republikanët se po bëjnë një fushatë ndarëse dhe negative. Gjatë një tubimi në shtetin e Virxhinias, senatori Obama u shpreh se kundërshtarët e tij ishin duke bërë komente të pakujdesshme dhe fyese. Ai shtoi se

No Pic available
  • 2008-10-21

Stuhi politike kundër republikanit MekKein

Votuesit e shteteve që lëkunden mes dy kandidatëve presidencialë, duke filluar nga Kolorado e deri në Ohajo, po bombardohen nga telefonata automatike, përmes të cilave Barak Obama portretizohet si njeri pranë qarqeve terroriste, si dhe mik i Hollivudit. Telefonatat, të njohura tashmë me t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama