Rezultate te kerkimit per termin: +Ohajo

Meta: total 540 / total_found 540 / time 0.000 / keyword[0] ohajo / docs[0] 540 / hits[0] 703 /
No Pic available
  • 2008-10-19

Obama e MekKein ulin armët në darkën me Arqipeshkvin

Të nesërmen e debatit të tretë dhe të fundit presidencial në këtë prag votimesh (i ndjekur vetëm nga 56,5 milionë telespektatorë kundrejt 69,9 milionëve që u numëruan gjatë debatit Peilin-Baiden më 2 tetor), republikani Xhon MekKein dhe demokrati Barak Obama varën për një mbrëmje

Fushata presidenciale dhe humori
  • 2008-10-18

Fushata presidenciale dhe humori

Kandidatët për president në Shtetet e Bashkuara Xhon Mekein dhe Barak Obama, u shkëputën të enjten për disa orë nga fushata, për të marrë pjesë në një darkë bamirësie në Nju Jork. Kandidati republikan dhe ai demokrat bënë shaka për njëri-tjetrin dhe vetveten, para një audience

SHBA: Kandidatët presidencialë dhe ekonomia
  • 2008-10-15

SHBA: Kandidatët presidencialë dhe ekonomia

Senatori Xhon Mekein bëri të njohura një seri hapash që do të donte të ndërmerrte, në se zgjidhet President, të cilat synojnë t'i vijnë në ndihmë klasës së mesme për të përballuar krizën.Zoti Mekein tha se do t'i eliminojë taksat ndaj përfitimeve të papunësisë dhe se do t'i k

No Pic available
  • 2008-10-14

Kandidati demokrat Obama kryeson në anketime

Kanditati republikan Xhon Mekein thotë se do të bëjë të gjitha përpjekjet për ta rikthyer në rol drejtues ekonominë amerikane, ndërsa anketat tregojnë se ai gëzon më pak mbështetje sesa rivali i tij demokrat Barak Obama, tre javë para zgjedhjeve. Senatori Mekein tha sot në një mitin

No Pic available
  • 2008-10-10

SHBA: Kandidatët presidencialë, akuza të ndërsjella gjatë fushatës

Kandidatët presidencialë amerikanë Barak Obama dhe Xhon Mekein po bëjnë sot ndalesa me fushatën e tyre në dy shtete të rëndësishme në pjesën qëndrore të vendit. Kandidati demokrat Barak Obama do të mbajë një seri mitingjesh në Ohajo, kurse rivali i tij republikan Mekein do të je

No Pic available
  • 2008-10-09

Obama, Mekein vazhdojnë fushatën në shtete të tjera

Kandidatët për president Xhon Mekein dhe Barak Obama po vazhdojnë sot garën në shtete me rëndësi vendimtare për rezultatin e zgjedhjeve, ndërkohë që ka mbetur më pak se një muaj para zgjedhjeve.Zoti Obama u tha votuesve në Indiana se ai mund t'i kapërcejë edhe katër javë me sulme

No Pic available
  • 2008-10-07

Zgjedhjet në SHBA dhe Berisha

Eduard Zaloshnja Që prej fillimit të emigracionit shqiptar drejt SHBA-së, diaspora jonë  nuk ka patur ndonjëherë rastintë bëhet faktor i rëndësishëm në zgjedhjet presidenciale amerikane. Madje, ajo nuk arriti të luajë ndonjë rol të ndjeshëm as në zgjedhjet e vitit 2000, k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama