Rezultate te kerkimit per termin: +Ohajo

Meta: total 540 / total_found 540 / time 0.000 / keyword[0] ohajo / docs[0] 540 / hits[0] 703 /
No Pic available
  • 2008-09-30

Ashpërsohet gara presidenciale - Mekein në sulm ndaj Obamës

Kandidati republikan për president, senatori Xhon Mekein është hedhur në sulm ndaj rivalit të tij demokrat, Barak Obama, ndërkohë që anketimet tregojnë se senatori Obama gëzon mbështetje pak më të madhe në garën për Shtëpinë e Bardhë.Senatori McCain u tha përkrahësve të tij s

No Pic available
  • 2008-09-29

Ikja e qetë e Paul sykaltrit

Paul Newman, sytë e kaltër të së cilit "depërtuan" miliona zemra, meshkujsh dhe femrash, si kur luante kaubojit e jashtëligjshëm, ashtu edhe xhentëlmenët, ndërroi jetë në moshën 83-vjeçare. Beteja e fundit e tij ishte ajo me kancerin, një betejë e gjatë, që më në fund i dha fitor

Obama i kërkon ndihmë Klintonit
  • 2008-09-15

Obama i kërkon ndihmë Klintonit

Kandidati demokrat në vështirësi nga gjallërimi i fushatës republikane Barak Obama duket se është në vështirësi, ndaj ka vendosur t’i kërkojë ndihmë edhe vetë bashkëshortit të rivales së tij, Hilari Klinton, ish-presidentit amerikan Bill Klinton. Sipas të p

No Pic available
  • 2008-09-12

Sara Pejlin, si e ka ndryshuar ajo garën presidenciale në Shtetet e Bashkuara

Zgjedhja e guvernatores së Alaskës Sara Pejlin si kandidate për nënpresidente nga kandidati republikan për president Xhon Mekejn e ka ndryshuar garën presidenciale amerikane në disa mënyra të papritura. Këtë javë fushata e senatorit Mekejn ishte përqendruar në Ohajo, një prej sh

No Pic available
  • 2008-09-10

Obama, Mekein, shkëmbejnë kritika në Ohajo

Kandidati demokrat për president Barak Obama dhe ai republikan Xhon Mekein shkëmbyen sot kritika gjatë ndalesave që bënë në shtetin Ohajo.Në një fjalim ku foli për planet e tij rreth arsimit, senatori Obama e akuzoi zotin Mekein se nuk ka propozuar apo mbështetur ndonjë nismë për p

No Pic available
  • 2008-09-06

Fushata e kandidatëve demokratë Obama-Bajdën

Kandidati i sapoemëruar demokrat për president, Senatori Barak Obama, dhe kandidati për nën-president, Senatori Xho Bajdën, nuk humbën kohë pas kuvendit kombëtar të partisë së tyre në Denver të shtetit Kolorado. Ata bënë një turne me autobuz në 5 shtete, Pensillvani, Ohajo, Indiana,

Mekejn zgjedh Guvernatoren e Alaskës Peilin si kandidate për zëvendëspresidente
  • 2008-08-30

Mekejn zgjedh Guvernatoren e Alaskës Peilin si kandidate për zëvendëspresidente

Senatori republican Xhon Mekein ka zgjedhur guvernatoren e Alaskës, Sara Pejlin si kandidate për postin e zëvendëspresidentit në zgjedhjet e nëntorit. Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Brajan Uagner, na informon se zgjedhja e zonjës Pejlin forcon mesazhin e Senatorit Mekein për reform

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama