Rezultate te kerkimit per termin: +Ohajo

Meta: total 540 / total_found 540 / time 0.000 / keyword[0] ohajo / docs[0] 540 / hits[0] 703 /
No Pic available
  • 2008-08-29

Republikani Mekein e ka zgjedhur kandidatin për nënpresident

Burime nga kampi i kandidatit republikan Xhon Mekein u kanë thënë agjencive të lajmeve, se ai e ka zgjedhur kandidatin për nënpresident. Zoti Mekein do ta prezantojë zyrtarisht atë në një tubim në Ohajo nesër në mëngjes, një ditë pasi zoti Obama të pranojë emërimin e partis

No Pic available
  • 2008-08-26

Tashmë të gjitha regjistrohen

Nuk kisha ndër mend të bëhesha shkrimtare. Nuk zotëroja asgjë, me përjashtim të fantazisë, aftësi të rrallë për ironi, melankoli dhe një respekt të pazakontë ndaj fjalës. Fillova të shkruaja për t’i sqaruar vetes disa gjëra, krijova ca rregulla, sepse, nëse kuptohej ideja e s

No Pic available
  • 2008-08-24

Ambjentalistët kërkojnë mbrojtje për tokat e paprekura

Organizatat ambjentaliste dhe komunitetet lokale shpresojnë që gjatë pak javëve të ardhshme Kongresi të miratojë ligje të cilatg shënojnë nivelin më të lartë të mbrojtjes për më shumë se 800 mijë hektarë toka të paprekura në disa shtete amerikane. Një nga këto zona ndodhet n

No Pic available
  • 2008-08-07

Kandidati demokrat Obama, thirrje për pavarësi nga nafta e huaj

Kandidati demokrat për president Barack Obama thotë se ai do të donte të rriste investimet për burimet alternative të energjisë për të eliminuar varësinë e vendit tek nafta e huaj.Senatori demokrat tha sot se Shtetet e Bashkuara duhet të përqendrohen tek burimet e ripërtëritshme të e

Senatori Obama shkon në Londër pas takimit në Paris me Presidentin Sarkozi
  • 2008-07-26

Senatori Obama shkon në Londër pas takimit në Paris me Presidentin Sarkozi

Senator Barak Obama në LondërKandidati demokrat për president, Barak Obama, mbërriti në Londër, ndalesa e fundit e turneut të tij nëpër botë, synimi i të cilit është forcimi i kredencialeve të tij në politikën e jashtme para zgjedhjeve të nëntorit.Senatori Obama u prit të ae

No Pic available
  • 2008-07-25

Gjashtë sëmundjet që shkaktojnë depresion

Jonida Tashi Njerëzit me sëmundje kronike kanë më shumë shanse të kenë depresion. Depresionet e shkaktuara nga sëmundje kronike shumë herë e acarojnë sëmundjen, sidomos në qoftë se sëmundja sjell dhimbje, lodhje, ose ndërpret jetën shoqërore. Depresioni mund të shtojë dhimbjet.

Obama flet në Berlin, ndërsa Mekein përqendrohet në problemet ekonomike të SHBA
  • 2008-07-25

Obama flet në Berlin, ndërsa Mekein përqendrohet në problemet ekonomike të SHBA

Kandidati demokrat për president, Barak Obama, mbajti dje një fjalim para disa dhjetra mijëra njerëzve në kryeqytetin e Gjermanisë, Berlin, momenti më dramatik i turneut të tij në Lindjen e Mesme dhe Evropë. Ky turne i zotit Obama ka tërhequr vëmendjen e opinionit ndërkombëtar dhe e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama