Rezultate te kerkimit per termin: +Ohajo

Meta: total 540 / total_found 540 / time 0.000 / keyword[0] ohajo / docs[0] 540 / hits[0] 703 /
No Pic available
  • 2008-07-25

Papunësia mes grave amerikane ka shënuar rritje

Sipas një studimi të publikuar nga Kongresi amerikan, numri i grave që punojnë ka patur rënie. Disa ekspertë kishin shprehur mendimin se gjithnjë e më shumë gra po heqin dorë nga karriera që të kalojnë më shumë kohë në shtëpi. Por një raport i Komisionit të Përbashkët të Kon

No Pic available
  • 2008-07-23

Mënyrë e re për trajtimin e depresonit. Kanceri i zorrës së trashë.

Trajtimi i depresionitOrganizata botërore e shëndetësisë përllogarit se rreth 10 përqind e njerëzve në botë vuajnë nga forma të ndryshme depresioni, por vetëm 1 e treta e tyre i nënshtrohen ndonjë një trajtimi. Në Shtetet e Bashkuara, mbi 21 milionë vetë vuajnë nga depresioni dhe

No Pic available
  • 2008-07-05

Tema e patriotizmit mbizotëron fjalimet e kandidatëve presidencialë

Këtu në Shtetet e Bashkuara, festimet e sotme për Ditën e Pavarësisë shoqërohen me plot flamuj që valviten dhe me fishekzjarre të shumtë. Dy kandidatët për president që presin të marrin emërimin e partive të tyre përkatëse, republikani Xhon Mekein dhe demokrati Barak Obama, kanë v

No Pic available
  • 2008-06-28

Hillari Klinton, Barak Obama për herë të parë së bashku në fushatë

Qyteti Unity, në shtetin Nju Hampshër mori të premten një rëndësi të madhe simbolike, duke u bërë, ashtu siç e ka emrin edhe vetë qyteti Bashkim, vendi i parë ku kandidatët demokratë Obama dhe Klinton zhvilluan fushatë së bashku. Senatorët Klinton – Obama po përpiqe

No Pic available
  • 2008-06-27

Takim Klinton-Obama në Uashington në përpjekje për bashkimin e Partisë

Kandidati për President i Partisë Demokrate në Shtetet e Bashkuara, Barak Obama takohet sonte në Uashington me ish rivalen e tij Hillari Klinton, në përpjekje për bashkimin e partisë, pas betejës së tyre të ashpër për emërimin si kandidat të Partisë së tyre.Zonja Klinton do t'ua par

No Pic available
  • 2008-06-22

SHBA: Senatori Obama gëzon epërsi ndaj Senatorit Mekejn

Anketat e fundit të opinionit publik tregojnë se kandidati i Partisë Demokrate për president, Barak Obama gëzon mbështetje më të madhe se sa kandidati republikan, Xhon Mekejn. Por kjo epërsi është më e vogël se sa pritej, duke pasur parasysh avantazhet e demokratëve në këtë vit zgje

No Pic available
  • 2008-06-17

Engel në Prishtinë: Administrimi i Kosovës nga OKB-ja ka përfunduar

Ligjvënësi amerikan, Eliot Engel, tha të hënën në Prishtinë se koha e Organizatës së Kombeve të Bashkuara për të udhëhequr praninë ndërkombëtare në Kosovë ka përfunduar. Ai i bëri këto komente në një fjalim para deputetëve të Parlamentit të Kosovës, në ditën e dytë të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama