Rezultate te kerkimit per termin: +Ohajo

Meta: total 540 / total_found 540 / time 0.000 / keyword[0] ohajo / docs[0] 540 / hits[0] 703 /
No Pic available
  • 2008-06-16

Engel në Prishtinë: Udhëheqja e Kosovës nga OKB-ja ka përfunduar

Ligjvënësi amerikan, Eliot Engel, tha të hënën në Prishtinë se koha e Organizatës së Kombeve të Bashkuara për të udhëhequr praninë ndërkombëtare në Kosovë ka përfunduar. Ai i bëri këto komente në një fjalim para deputetëve të Parlamentit të Kosovës, në ditën e dytë të

No Pic available
  • 2008-06-12

Kandidatura e Hillari Klintonit dhe diskriminimi gjinor

Përpjekjet e senatores Hillari Klinton për të fituar Shtëpinë e Bardhë ishin një kapërcim i një barriere për gratë dhe analistët thonë se si rezultat mund të jetë më e lehtë për një grua të bëhet presidente në të ardhmen. Por shumë nga përkrahëset e zonjës Klinton janë t

No Pic available
  • 2008-06-08

Ikja e Hilarise. Cila femër do ta pasojë?

Endrra e Hilari Klintonit për të "marrë" Shtëpinë e Bardhë mbeti në sirtar, të paktën në këto zgjedhje, megjithatë ajo nuk do të mbetet e vetme në përpjekjet e saj, pasi gra të tjera do të provojnë në të ardhmen, tani që rruga u hap. Një ditë, në të ardhmen, do të shndërro

SHBA: Beteja presidenciale brenda Partisë Demokrate hyn në fazën përfundimtare
  • 2008-06-04

SHBA: Beteja presidenciale brenda Partisë Demokrate hyn në fazën përfundimtare

Beteja brenda Partisë Demokrate për emërimin presidencial hyn sot në raundin e fundit me votimet që po zhvillohen në shtetet Dakota e Jugut dhe Montana. Senatorët Barak Obama dhe Hillari Klinton po përpiqen për fitore në secilin nga këta shtete. Zoti Obama vazhdon të jetë në krye përs

No Pic available
  • 2008-05-17

Prej 107 vjetësh ndriçon Amerikën misteri i llambës së përjetshme

Ishte një llambë e thjeshtë, që iu dhurua zjarrfikësve për t‘i ndihmuar të gjenin fenerët me naftë në errësirë dhe që atëherë nuk është shuar më kurrë. Ndriçon që prej 1 milion orësh, e zbehtë por besnike, si një "armë" për të luftuar frikën nga errësira të një vendi

No Pic available
  • 2008-05-16

Senatori McCain thotë se lufta në Irak do të fitohet deri në 2013

Kandidati republikan John McCain thotë se nëse zgjidhet president, Shtetet e Bashkuara do ta kenë fituar luftën në Irak deri në fund të mandatit të tij të parë në vitin 2013. Gjatë komenteve të sotme në Columbus të shtetit Ohajo, zoti McCain tha se deri atëherë Iraku do të ketë n

No Pic available
  • 2008-04-07

Kriza e kredive sjell humbjen e shtëpive për shumë amerikanë

Kriza që ka goditur tregun amerikan të kredive të shtëpive ka shkaktuar një tronditje në mbarë tregjet financiare të botës. Kjo krizë ka bërë që shumë njerëz të humbasin pronësinë e shtëpive në mbarë vendin. Karen Lukas ka jetuar në një shtëpi në afërsi të Klivlandit në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama