Rezultate te kerkimit per termin: +Ohajo

Meta: total 540 / total_found 540 / time 0.000 / keyword[0] ohajo / docs[0] 540 / hits[0] 703 /
No Pic available
  • 2008-03-23

Chelsea, "asi" i Hilarit

Fytyra e saj ka kohë që është e njohur për të gjitha amerikanët, por tanimë me një tjetër pamje dhe moshë. Nuk është më adoleshentja që banoi 8 vjet në Shtëpinë e Bardhë si vajza e Presidentit, por një grua e re, me një buzëqeshje që i shndrit gjithë kohës në fytyrë. Ajo

No Pic available
  • 2008-03-19

Klinton dhe Obama "grinden", MekKejn më pranë Presidencës

Kur zihen dy vetë, fiton një i tretë. Shprehja konkretizohet në fushatën presidenciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku ndërsa dy pretendentët demokratë grinden me njëri-tjetrin, fiton republikani Xhon MekKejn. Ndërkohë që Hillari Klinton dhe Barak Obama, shkëmbejnë akuza reci

No Pic available
  • 2008-03-15

Eksperimentet e çuditëshme mes gjeniales dhe marrisë

Për ata që i janë dedikuar lëmit të historisë së shkencës nuk është e rrallë përballja me eksperimente nga më absurdet të kryera gjatë periudhave të ndryshme të historisë dhe nga shkencëtarë të ndryshëm, herë-herë të pajisur me një guxim të marrë që shkon deri në kufijt

No Pic available
  • 2008-03-15

Hamburgu, simbol i jetës "fast"

Edhe pse "erdhi në jetë" rreth pesëdh jetë vjet më parë në Amerikë, sot ham burgeri është padiskutim shoqëruesi i momenteve të urisë së madhe, që na errëson sytë ndërsa punojmë e s‘kemi kohë për vakte të gjata. Kohë më parë, askush nuk e kishte menduar që ta shndërronte

No Pic available
  • 2008-03-15

Luftë e ashpër në kampin e demokratëve

Përballja mes Hillari Klinton dhe Barak Obamas gjatë zgjedhjeve paraprake të "Super të martës" e ka lënë të hapur betejën për kandidimin demokrat për presidencialet e nëntorit, ndërsa Xhon MekKejn mund të pretendojë tashmë titullin e kandidatit favorit nga pala republikane. Hillari K

No Pic available
  • 2008-03-15

Shpikësit që na ndryshuan jetën

Këtë pranverë, Institucioni i Shpikësve Amerikanë ka përgatitur një ceremoni të veçantë për nder të grave dhe burrave, gjenialiteti i të cilëve ndryshoi për mirë mënyrën tonë të jetesës. Bëhet fjalë për shpikje të objekteve që janë shumë të zakonshme për ne, por që pë

No Pic available
  • 2008-03-15

A do të jetë Teksasi sprova e fundit e Hillarisë?

Teksasi supozohej të ishte një bastion i Hillari Klintonit në betejën për nominimin demokrat në garën presidenciale. Por, tani ai rrezikon të shndërrohet në Alamo-n e saj. Kryesimi i theksuar i saj në sondazhe është zhdukur dhe ekspertët thonë se gjithnjë e më shumë kjo sfidë e ra

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama